SON DAKİKA
hava
Google News

TPAO VE KUL HAKKI...

Son Güncelleme :

2024-07-04 15:57:11

/ 1138 kez okundu.

Belki bu satırları yazarken iç dünyam 1960 yılından beri ilimizde ve ülke başarısında adını altın harflerle yazdıran TPAO Batman petrolspor alt yapısı ne yazık ki bugünlerde kapısına kilit vurma ile karşı karşıya gelecek.

Ülke ekonomisine büyük katkılar sunan ve siyah altının başkenti olan şehrime uygulanan bu kapanma kotasını gündeme getiren Enerji bakanına bu satırlarda bir çağrıda bulunmak istiyorum... Bundan 7 yıl öncesinden hatırlıyor musunuz gene sizin TPAO genel müdürlüğünün yönetiminde yer aldığınız dönemde kulübü ve alt yapıyı kapatma kararı aldığınız zaman dönemin rahmetli siyasilerden Milletvekilimiz Ataullah Hamid’inin girişimleri ile bu kararınız ters düz olurken ne oldu da şimdi aynı senaryoyu yapma hevesini kimden ve nereden alıyorsunuz.

Yazık günah değil mi sayın bakanım dünya kadar başarılar ve pırıl pırıl gelecek vadeden bu kuruma kilit vurmak kimsenin haddi değildir.

Bu gençlerin kaderiyle oynamak intihar değil mi?

İlimizde bulduğunuz ve kazandığınız petrolün zekâtını verseniz bile yeter artar...

Ama her ne hikmetse mevcut bakanımız sanki Batman'dan intikam alırcasına bu kararı çıkarma peşinde.

1960 yılında sizin evladınız ve sizinle büyüyen bu kulüp ve alt yapılardan kimler geldi kimler geçti. Dünyaca başarıları elde eden bu kurumun reklamı yapıldığını unuttunuz mu?

Bir spor adamı olarak TPAO petrolspor alt yapısının kapısına kilit vurmak kimsenin hakkı değildir. Bu ilin yetkilisi ve yetkisizi herkese büyük görevler düşüyor... Bu takım ve sporcular bizim çocuklarımız olduğunu unutmamak lazım. Bu sporcuların sosyal alanlarını kapatıp onları kötü amellere sevk etmek bence dinen de kul hakkına giriyordur. Ve bir Batmanlı olarak hakkımızı size helal etmiyoruz..

Bu konunun bu denli düzeye çıkarmak bir bakanın görevi değildir. Devlet ve hükümetlerin amacı gençlerin sağlıklı ve düzenli olarak eğitimlerine katkılar sunmaktır. Ama ne yazık ki şu an ki tabloyla herkesi kaderine terk etmek moduna girmiş durumda.

Sayın bakanım size buradan seslenmek istiyorum aynı durumda bir Karadeniz iline bu uygulamayı yapabilir miydiniz?

Acaba aldığınız bu kapatma kararı ile kaç gencin ve ailenin hayatını karatacaksınız.

Aylardır gönülden sevdikleri takımlarına olan saygıdan dolayı alamadıkları maaşlarını hatta aile geçindiren sporculara bunu uygulamak abestir günahtır.

Ayrıca TPAO genel müdürlüğünün bu konuda sessiz ve karamsar kalmasını yadırgıyorum. Senede bir defa verdiğiniz zekât bile bu sporcuları hayata tutmaya yeter artar.

Sizinle büyüyen gelişen bu alt yapının yaşaması ve yaşatılması gerekiyor. Bu anlamda bu ilin valisine de büyük görevler düşüyor. Öyle ev ev gezmek, inşaat ziyaretleri yerine bu konuda harekete geçmek lazım.

Bu ilin vekilleri de TPAO petrolspor alt yapı takımlarının yaşaması ve devam etmesi için üzerlerine düşen görevleri yapmaları lazım.

Öyle mecliste el kaldırmak ve oturmak ile ilimizi temsil edemezsiniz. Neden bu konuya duyarsız kalıyorsunuz.

Aklıma gelmişken unutmadan yazayım sahi maliye bakanı nereli...

İnanın kendisinin hemşerimiz olduğuna inanmıyorum. Sizin dönemde bu bölgenin gençlerine reva görülen bu karara neden sessiz kalıyorsunuz...

Bölge insanın tek sosyal aktivitelerini kapatmak isteyenlere bir şamar tokadını indirmiyorsunuz. Sporun birleştirici gücünü unutmayın. Bu gençlerimiz sporla büyüyorlar onları öldürmemek için elinizi taşın altına koyun.

Vallahi billahi ayıptır, günahtır.  Ve bu bir vebaldir.

Unutmadan bu anlamda eski Batman vekilimiz ve şimdi Mersin vekilimiz olan M. Emin Ekmen’in bu konudaki duyarlılığı takdire şayandır… Meclis koridorlarında kadar taşıdığı bu konuyu diğer vekillerinde arşınlaması lazım. Batman'ın evladı olan Sayın Ekmen’in bu ısrarlı takibi sonuç verecektir.

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.