SON DAKİKA
hava
Google News

TARAFSIZ GAZETESİ 10 YAŞINA BASTI

Son Güncelleme :

2024-02-11 03:08:11

/ 292 kez okundu.

Gazetemiz 10 yaşına bastı. Nice Yıllara Batman Tarafsız Gazetesi.

Bu gazetenin nasıl doğduğunu anlatmak istiyorum siz değerli okurlara. Gazetenin imtiyaz sahibi ve değerli gazeteci kardeşim Cebrail Uyanık, bir gün bana gelip dedi ki: "Zeki bey bir gazete açmak istiyorum. Senin fikrini almak istiyorum, ne diyorsun?" Ona o gün şöyle demiştim: Cebrail, bu fikrin çok yerinde ama eğer açıp, bu işi yapamayacaksan, gazeteyi bir kaç ay sonra, " yapamadım abi, altından kalkamadım dersen, hiç açma, bu işe bulaşma" dedim. O da bana demişti ki:" Abi, sen beni tanıyorsun, başladığım işi yarım bırakmam." Demişti. Gazeteyi açtı ve o gündür bu gündür yayın hayatına büyük bir istikrarla devam ediyor.

"Emeksiz nimet olmaz" der bir atasözümüz. Zorluk çekilmeyen işlerde bir kazanç yoktur. Emek vardır bu gazetede, Sabır vardır, özveri vardır...

Yayın hayatı boyunca, tarafsızlığı, objektifliği ve kaliteyi destur aldı bu gazete.

 Bu gazete, her zaman, dürüst, tarafsız olmak için hiç ödün vermedi. Yalakacılık yapmadı.

Bu gazete, her zaman okurlarına saygılı oldu, okurlarına kaliteli ve objektif yayın çizgisiyle her zaman okurlarına saygılı oldu.

Bu gazete, üç kuruş için kimseye yaranmaya çalışmadı, kimseye yağ çekmedi.

Bu gazete, bukalemun gibi, ikide bir renk değiştirmedi, sadece göründüğü gibi oldu.

Bu gazete, yılmadı, bükülmedi ve bu günlere kadar geldi ve bundan sonra da böyle devam edecek yayın hayatına.

Bu gazeteyi elinize alıp okuyorsunuz ama bu gazetenin arka planında, hani derler ya, kamera arkasında, kahramanlar var, onları size tanıtayım. 23 yıldır gazetecilik mesleğini yapan gazetemizin imtiyaz sahibi Cebrail Uyanık. Cebrail Bey, işini çok ciddiye alan, çalışkan, dinamik bir adamdır. Gazete sorunsuz çıksın ve okuyucularına zamanın da ulaşsın diye canla başla çalışır. Genelde STK'lara takıntılıdır ve Onların daha aktif ve daha verimli olması için köşe yazılar yazar. Çok dürüst ve adam gibi adamdır.

Bir başka görünmeyen kahraman, Hamza Uyanık'tır. Kendisi Cebrail Bey'in oğludur. Karizmatiktir ve kıvanç Tatlıtuğ kadar yakışıklıdır. Gazetenin karıncasıdır. Çok çalışkandır. Haber yapmak için genelde sahadadır. Sahada değilse, haber yazıyordur. Haber yazmıyorsa, rejidedir. Rejide değilse, basın toplantılarında kamera başındadır. Anlayacağınız atom karınca gibidir.

Bir başka kahraman, Şükran Demirhan'dır. Tarafsız Gazetesi'nin köşe yazarıdır. Yazardır. Şairdir. Emekçidir. Köse yazmıyorsa, Tarafsız Görüş Edebiyat programını sunuyordur. Yayın sunmuyorsa, Kitap Fuarı'nda kitap imzalıyordur. Kitap imzalamıyorsa, Şiir yazıyordur. Şiir yazmıyorsa, kitap okuyordur. Anlayacağınız arı gibidir, çok çalışkan ve üretken bir hanımefendidir.

Bir başka kahraman, yani bendeniz, Zeki Akın. Köşe yazarıdır. Köşe yazmıyorsa, Tarafsız Görüş Edebiyat Programını sunuyordur. Tarafsız Görüş Edebiyat Programını sunmuyorsa, basın toplantısında haber kovalıyordur. Haber kovalamıyorsa, öykü yazıyordur. Öykü yazmıyorsa, kitap okuyordur, kitap okumuyorsa, şiir yazıyordur. Hani kendimi övmeyeyim ama çok çalışkanım.

 Ve gelelim asıl kahramanlarımıza.

Okurlarımıza, bizi okuyan, izleyen, takip eden sevgili okuyucularımıza. Onlar asıl kahramanlar ve başımızın tacıdırlar.

Size layık olmak için çabalıyoruz. Size her zaman kaliteli, objektif bir gazete okutmak için asla taviz vermeden çalışıp yolumuza devam edeceğiz. Sizden güç alarak...

İyi ki varsınız...

İyi ki doğdun Batman Tarafsız Gazetesi...

Nice 10 yıllara...

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.