SON DAKİKA
hava
Google News

GAZZE’NİN GÖZYAŞI, İNSANLIĞIN YOK OLUŞUDUR!

Son Güncelleme :

2023-11-15 11:31:26

/ 166 kez okundu.

Tarih boyunca zalimliğiyle bilinen İsrail, tam anlamıyla bir din düşmanıdır. Kendi ilahi kitaplarını bile değiştiren ve kendi uydurdukları bir dine mensup olan aciz ve zavallıdırlar.

Asıl mesel Gazze veya Filistin değil asıl mesele Kudüs, Mescid-i Aksa dır. Yüzyıllardır aynı oyun ve projelerle acımasızca fahşice kadın çocuk demeden katliam yaşatan İsrail ordusu, bu gün aynı şekilde Gazze’ye yaptıklarıyla gün yüzüne çıkmıştır.

Müslümanlığın ilk mescidi olan Mescid-i Aksa, bu gün yahudilerin yüz karası olan İsrail’in zulmünde olması ve oradaki bütün masum insanların ölümüne sebep olan bu siyonistlere dur dememek ve sadece kınamakla yetinmek, bizim en büyük ayıbımızdır. Vallahi Müslümanlar bir araya gelirse, İsrail’i sadece bir kaç saatlerini alır yerle yeksan etmekte.

Ama ne yazık ki bu Siyonistleri sadece kınamakla yetiniyor 2 milyar Müslüman.

10 milyonda oluşan İsrail’i, 2 milyar Müslüman onlara yetmiyorsa ve sadece kınamakla yetinip bu zulme sessiz kalıyorsa, onca masumum vebali arşı titretip ve sonra ahirette bizim yakamızda olacak böyle biline. Çünkü bu bir iman meselesi dir.

Yüce Allah isra suresinde buyurduğu gibi;

'Kulunu bir gece Mescidi Haram'dan, kendisine bir kısım ayetlerimizi göstermek için, çevresini mübarek kıldığımız Mescidi Aksâ'ya (Kudüs'e) götüren Allah'ın şanı yücedir

Müslümanlığın ilk mescidi olan olan Mescidi- i Aksa tarih boyunca tespitlerle beyandır. Yahudilerin derdi Mescid-i Aksadır. Onu yıkmak ve mabed edinmektir. Çeşitli hurafeler yaratıp kendi uydurdukları bir kaç çeşit uydurmalarla plan ve projeler yapıp, Mescid-i Aksayı yıkma projesini uygulamaktadır. Ancak bir tek Filistin Gazze halkı dik ve onurlu duruşlarıyla bu projeyi canları pahasına, direniyorlar. Çünkü onlar gerçek iman sahipleridir. 

“Kıyamet gününde, haklar sahiplerine mutlaka verilecektir. Hatta boynuzsuz koyun için, boynuzlu koyundan kısas alınacaktır“ S.A.V

Şimdi sadece soruyorum?

Biz Müslümanlar olarak bu zulmü bile bile Allah için, kitap için hak ve batıl için ne zaman dur deyip şehitlik mertebesinde yürüyecez.

Ne zaman bir Gazzeli Filistinli küçük büyük mücahitler gibi dik duruşumuzu Allah için sergileyecez. Ne zaman bize Müslümanlığa emanet edilen Mescid-i Aksa yı canımız pahasına koruyacaz.

 Ne zamana kadar imkanımız has safadayken, sadece kınamakla yetinecez. Bu bizim için korkunç ve utanç verici bir ayıptır.

Yüce Allah bizleri bu hususta sorguya çekmesin bağışlasın diye umut ederim. Yoksa hepimizin sonu hüsrandır böyle biline.

Selam ve Dûa ile…

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.