SON DAKİKA
hava
Google News

“GÜÇLÜ ADIMLARLA İLERLEYEREK DAHA FAZLA BAŞARI ELDE EDİLİR”

Son Güncelleme :

2023-09-13 14:47:33

/ 1813 kez okundu.

Ak Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu Gazeteciler bünyesinde düzenlenen basın toplantısında gazeteci ve yazarların soru ve çözüm önerilerini dinleyip cevapladı.

14 Mayıs Genel Seçimleriyle 1. Sıra milletvekilliği görevini devir alan Nasıroğlu, T.P.A.O Kristal Park Tesislerinde,  Batman Gazetecileri  ve köşe Yazarlarıyla bir araya gelip  Batman Gazeteci ve köşe yazarlarının bireyselliğe dayalı soru ve görüşlerine olumlu cevaplar vererek, Batman’da olumlu sonuçlar doğuracak faaliyetlerin yapılacağına değindi.

Sorulan soru ve görüşlere olumlu cevaplar veren Sayın Nasıroğlu, ‘’kendi şehrinize sahip çıkın birbirinizi aşağı çekerek değil, başkasının değerini azaltarak değil, Batman’ımızı sahiplenerek güçlü adımlarla ilerleyerek daha fazla başarı elde edilir.’’ Dedi.

 İhracat ve kalkınmaya yönelik sorunlar soruda;

Sadece Batman’a değil tüm dünyaya kapılarımız açık diyen sayın vekil, Gazeteci Cebrail Uyanık’ın ‘’ Batman altın çağını yaşayacak, Batman girişindeki yol ve onkoloji servisi birer başarı basamağıdır bunun için.’’ deyimine… Nasıroğlu;

 ‘’Çok çalışma ve azim sonucu Batman’ı daha ileriye taşıyabiliriz, yeter ki güvenmenin kapılarını kapatmayalım ve sağlıklı projelerle kendine inanan güvenen bir anlayışa açık olalım.’’

Batman’da işsizlik, yoksulluk ve istihdam konusunda olumlu cevaplar veren sayın vekil;

‘’Konuya mutabık çözümler üretilecek, çalışıp hazırlıklar yapacağız, konuya dayalı Sanayi bölgesinde Projelere ağırlık vererek 4-5 OBS Projesine de aynı zaman diliminde başladık ‘’Evet Batman’ımızın sorunları var ama çözümü de getireceğiz.’’

Önemli bir unsur olan eğitimde klasik düzeyden kurtulmamız gerek, eğitimin önemine değinip, genç kesim bizim sermayemizdir en beşeri sermaye insan sermayesidir, kendine güvenen bir gençlik yetiştirmeliyiz, her bağlamda kendine inanan dinamik, genç bireyler çağımıza ilgili olan, gelişime açık, gençlerimiz var onların okuyup iş alanında iyi yerlere gelmeleri gerekir, bu konu bazında seçim alanlarında iyileştirmeler yapacağımızı belirtmiştik. Kentsel dönüşüm alanında acı olsa da bir deprem ülkesiyiz lakin ortada bir sorun varsa çözümü de mümkündür bu konuda çözüme odaklı durumdayız, konuyla vakit buldukça ilgili STK’lara gittiğini söyleyen NASIROĞLU Ayrıca altı Şubat depremi sonrası kentsel dönüşümün şart olduğunu ve Batmanda iki mahallede bu çalışmaların hazırlıkları yapıldı önce projeler hazırlayıp sorunların temeline ineceğiz, bu konuda mülk ve arazi sahibi vb. anlaşma bağlamında karmaşıklığın olduğunu belirten sayın vekil, istikrarlı adımlarla oluşan sorunların üstesinden geleceğimize inanıyorum.

Yatırım alanında dünyanın her köşesinden herkese kapımız açık, vekil olmadan önce görüşmeler yapardım, o görüşmelerde arz ve taleplerim olurdu, önceki gün temeli, atılan onkoloji servisi bu görüşmelerin bir meyvesidir.

Batman’ımıza anlayış dolu bir anlam katmamız gerek, imkansızlıktan başlayıp iyi yere gelen çok insan var çalışarak, çabalayarak kendini geliştirirler. İsteyince her şey olur. Tekil düşünmeyip çoğul düşünerek elimizi birazda taşın altına koyarak aşamayacağımız hiçbir sorunun kalmayacağını düşünüyorum.’’ dedi. Bizlere zaman ayırıp sorularımızı içtenlikle cevap veren sayın vekilimize bende ayrıca teşekkür ediyorum… Hep beraber Batmanımızı kalkındıralım…

‘’Şükran DEMİRHAN’’

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.