BOŞUNA YAZMIYORUZ...
Yukarı
BOŞUNA YAZMIYORUZ...
Veysi Özer

BOŞUNA YAZMIYORUZ...

Bu içerik 103 kez okundu.

Geçen hafta bu satırlarda dile getirmiş olduğum makalemde artık petrolsporda top futbolcularda diye.

Haftalardır kötü giden bir takımda artık ölü toprağının atılması ve silkelenmesi gerektiğini ısrarla vurguladım.

Tarafsız spor ekibi olarak yayın yaptığımız 2 günde de bizler kırıcı, bozucu olmaktan çok realist bir düşünceyle hep yorumlama yapıyoruz.

Düzce maçında sahaya sürülen takımın ısınması bile bizler maç için umut veriyordu.. Grubun güçlü ekibine maç boyunca kafa tutan bir oyun oynadı.

Takımdaki kenetlenmeyi, mücadeleyi gördükten sonra bu takımın puan alacağına olan inancım kat kat artarken, ilkyarının sonlarında sahanın her tarafına koşan, pres yapan beratın şahane golüne ancak şapka çıkarılır.

Sadece maçın en kötü anı ise taraftar futbolcu atışması oldu.. Maçı izlediğim kadarıyla futbolcunun taraftara el kol hareketi yaptığına sahit olmadım.

Ama petrolsporun selameti için herkesi sağduyuya davet etmeye çalıştım kısmen başarılı oldum.

Takım olarak yüksek konsantrasyon gösteren petrolsporda taraftarın itici güç olma rolü her zaman büyük olmalı... Hele ki bu sıkıntılı dönemlerde birlik ve beraberlik içinde olmalıyız.

Maçın ikinci yarısının başlangıcı ise tam bir şaka gibi.

Galip olduğumuz  müsabakanın ikinci yarısına futbolcuya tepki göstermek, moral bozmak, küstürmek, oyundan düşürmek akıl karı değil..

Ha unutmadan eğer ki futbolcu küfür ve tehdit anlamında el kol işareti yaptıysa bunun da bir bedeli olmalı.

Tartışmaların sürdüğü anlarda yenilen golden sonra kenar yönetimin yaptığı değişiklikler ile tekrardan oyuna ortak olduktan sonra attığımız jeneriklik gol ise 3 puanı isteyen taraf olduğumuzun göstergesi gibiydi.

Hep eleştirdiğim hamleler bu sefer yerli yerinde ve zamanında yapıldı.. Kimi zaman 3lu  stoper döndük maçta..

İlk kez bir arada oynayan orta saha üçlüsü pas alış verişleri, yardımlaşma, mücadele, pres harikaydı. Ön bölge de yapılan baskı ile rakibi çıkartmadılar.

Bu mücadeleci futbolu ve savaşan bu takım ligin kalan haftalardan alacakları her puan petrolsporu 2yarı için güçlendirecektir.. Bu formanın ve armanın büyüklüğünü düzce maçında gösterdiniz. İnanıyorum ki bu performansınızı menemen maçında gösterirsiniz.

Düzce ile oynadığımız müsabakalarda 1 mağlubiyet 3 beraberlik alan petrolspor aldığı galibiyetle kötü talihine de son verdi.

Son olarak taraftar ve takım bir bütündür.. Spor bütünleştirici ve birleştiricidir.. Takımımıza sahip çıkalım.

Düzce maçında kenetlenmiş bu takımın kalan haftalara da aynı birlikteliği göstermelerini bekliyorum.

Sende Yorumla...

2022 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.