SON DAKİKA
hava
Google News

Nasıl da Yakışır İdam!

Son Güncelleme :

2018-02-07 20:14:15

/ 25276 kez okundu.

Küçücük bedenlerin dünyamıza neşe saçan tebessümlerini çok mu gördünüz bizlere? Onların evlerine kattıkları neşe ve huzuru...  

Bir insan nasıl kıyar bir cana, onu nasıl canice katleder ve hayvani duygularına peşkeş çeker! Hangi vicdan bunu kabul eder de bu yükün ağırlığını bir ömür yüklenir! Gözünü azgın şehvetinin pisliğiyle körelten bu alçaklara verilebilecek en asil ceza ise kesinlikle ”İDAM” olmalıdır.

Aslında bu bile bunca yapılan caniliğin, alçaklığın cezası olarak hafif kalır ama bunu bile fazla görenler; çoktan başladılar insan haklarına aykırı masalına.

Evet, o masum canları bin bir işkenceyle katleden canilere, idam edilmeden önce yine de insanlık namına son arzuları soruluyor ve şayet yapılması imkân dâhilindeyse bu istekleri yerine getiriliyor. Yani; insan hakları çerçevesinde hüküm verilmeyi hak etmeyen bu insan kisvesine bürünmüş hayvani varlıklara merhamet etmenin de kendisi insan haklarına aykırıdır, aykırı olarak görülmelidir. Onlar da hiç ummadıkları bir anda, belki bir bayram günü canice katledilmeli ya da annelerinin şefkatini dilendiği bir katilin elinde infaz edilmelidir. Bunlar gözlerini hayata en acı şekilde kapamalıdırlar ki belki o zaman hak ettikleri cezayı bir nebze almış olsunlar.

Öyle ki verilecek emsal niteliğindeki idam kararının da yeni teşebbüsleri engelleyecek bir tesiri olsun. Ama maalesef o katiller hapiste cezalarını çektikten sonra belki de özgür olacaklar. Ya da bir ömür boyu ekmek elden su gölden yaşayıp gidecekler. Bizim ülkemizde adice işlenen bu suçların cezası bu hainler için mükâfat oluyor.

Diğer bir taraftan çağdaş, demokrat ve insan haklarına saygılı olduğunun dile getirilmekten kaçınılmadığı ABD'de ise bu gibi olaylar karşısında takınılan tavrı, verilen cezaları bilginize sunmak istiyorum.  Olaylar, ülkemizde yaşanan durumlarla aynı. Asıl dikkat etmemiz gereken ise bu davaların sonuçlarında yani; katillere verilen cezalarda.

''ABD’nin Texas eyaletinde eski kız arkadaşını çekiçle döverek öldüren 33 yaşındaki mahkûm, zehirli iğneyle idam edildi.'' ''ABD’de 7 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz eden kişi, elektrikli sandalye ile idam edildi.'' Yani; ABD, bu canilere idamı yakıştırdı.

Ölüm, başka kime bu denli yakışırdı ki?

 Bu cezalar, dünyanın en refah ve demokrat diye niteleyebileceğimiz ülkelerinden biri olan ABD'de adi, alçak suçlulara verilmiş cezalardır.

Şimdi bu olayların birebir yaşandığı ülkemizde kamuoyu olarak idam cezasının bir an önce geri getirmesi tek temenni ve beklentimizdir.

İdam yeniden uygulanmalı ki bu caniler, hayvani duygularına masum bedenleri, vicdanlarımızı kurban ederken bedelini canıyla ödeyeceğini bilsin. Belki o zaman bu iğrençlikler hayatımızdan ebediyen silinir. kim bilir… Bu yazım, 2011 yılında yerel bir gazetede yayımlandı ve o zaman da küçücük bedenler yine azgın şehvetlerin elinde canice katledilmişti. O gün pek çok gazeteci arkadaşlarımla idam geri gelmeli diye yazılar yazdık.

Peki ne değişti?

Cevap; hiç bir şey. Yine Özgecan'lar yitirdik bu 6 yıl içinde Münevverler gibi...  Ve yine Kayseri'de canice, alçakça katledilen  kuzenler gibi bugün de Irmak öldürüldü.

Bu yazımın üzerinden 6 yıl geçti ve değişen birşey  yok maalesef.

 Bizler idam diye haykırırken kendilerine insan hakları savunucusu maskesi takmış bir grup yine küçücük bedenler üzerinden ahkâm kesmeye başladılar. Her şeyin bir affı olur belki ama daha ağzı süt kokan bir bedene tecavüzün affı olamaz.

Adalet, sadece idamla gelir bu da böyle bilinsin!

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.