NASIL BİR ÇAĞA DENK GELDİK!
Yukarı
NASIL BİR ÇAĞA DENK GELDİK!
Mehmet Can ERTEKİN

NASIL BİR ÇAĞA DENK GELDİK!

Bu içerik 1000 kez okundu.

Ne kadar iğrenç bir çağa denk geldik farkında mısınız, aynı zamanda coğrafyaya aileye çevreye imkânlar içindeki imkansızlıklara cahillerin zekası az olan berbat bir sistemin olduğu bir dönemdeyiz ve herkes uykuya dalar gibi zehirleniyor önce yavaş yavaş ve daha sonra birden.

Ne diyelim, bu çağ üzerine basa basa gezdiği bahçede çiçek kalmamış diyenlerin çağı. Kimsenin birbirine acımadığı, birbirinden nefret ettiği, birinin ötekine yardım etmeyi aklından dahi geçirmediği soğuk ve umutsuz bir dünya. Yalnızlıktan korktuğumuz ama sürekli yalnız kalmaya çalıştığımız, yalnızlığımızın yetmediği ve bitmediği bir çağdayız. İnsan olmak çok zor azizim. Dünya da çok şey kolay da, İnsan olmak çok zor.

Üstad Yaşar Kemal’in dediği gibi; herkesin her konuda fikir sahibi olup hiçbir konuda yeterli ve doğru bilgi sahibi olmadığı bir çağ. Biz bu sürünün bir parçası olmadık ve olmayacağız. Kişiliğimizden ödün vermedik, yaptığımız iyilikten karşılık beklemedik. Zarar görsek de, bizden zarar gelmez kimseye. Güle bakınca dikenlerini görenlerden değiliz aziz kardeşlerim. Kara çalı görsek, çiçek açmamış dallar deriz. Bundandır kötüyü iyiden ayırt edemeyişimiz. Şu zamanda eski vefâyı arama sakın.!

Çünkü devir; Arkandan konuşup yüzüne gülenlerin. Seni kırıp döktükten sonra,

Gönül almayı bilmeyenlerin, ve lâyığından fazla değer görüp, kıymet bilmeyenlerin devri. "Biz ne olacağız" diyorsunuz ya...?

 Bir gün olmayacağız hepsi bu. Kısacık bir hayat öyküsü bizimki. Usta da iniyor sahneden, çırak da,

Yüz dil bilsen, seni anlamayanların yanında dilsizsindir. Bir sorununuz varsa sorun olarak kalmaya devam etsin. Çözüm odaklı olmamı hak eden insanlar değilsiniz. Çözüm odaklı olmam gereken kişilere çözüm odaklıyım.

Velhasıl kelam; sevginin üslubunu bilmeyenlere saygımın üslubu haram!

Aziz kardeşlerim biliyor musunuz...

Bir kartalı gagalamaya cesaret eden tek kuş ‘kargadır’ kartalın üstüne oturur ve boynunu ısırır. Lakin kartal yanıt vermez. Karga ile savaşmaz, enerji israf etmez. Kanatlarını açar göğe yükselir. Karganın nefes alması zorlaşır ve düşer çünkü aslan ve kartallar leş yemez.

"Velhasıl kelam; Yorulmuşuz ziyadesiyle. Vebali, Emeği geçenlerin boynuna."

Sende Yorumla...

2022 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.