SON DAKİKA
hava
Google News

BİLİŞİM VE TEKNOLOJİ DANIŞMA KURULU TOPLANDI

Bilişim ve Teknoloji Danışma Kurulu Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleşti.

Son Güncelleme :

2023-12-29 12:18:15

BİLİŞİM VE TEKNOLOJİ DANIŞMA KURULU TOPLANDI

Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı odasında gerçekleşen toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürü Ömer Çiçek, Batman Üniversitesi Öğretim Üyeleri, FERNAS Yönetim Kurulu Üyesi Zeynel Nasıroğlu ve FERNAS Bilişim Teknik Ekibi ve ‘Bilişim ve Teknoloji Danışma Kurulu’ üyeleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran'ın açış konuşmasıyla başlayan toplantı kurul üyelerinin tanışması ve akabinde Bilişim Öğretmeni Hasan Çankaya'nın ‘Bilişim ve Teknoloji Danışma Kurulu’ ile ilgili hazırlanan taslak yönerge ile ilgili bilgi sunumunun ardından kurul üyelerinin görüş ve önerileri ile devam etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Bilişim ve Teknoloji Danışma Kurulunun toplantısında açıklamalarda bulundu. Müdür Kurtaran, kurulun tüm ilgili paydaşlarla iş birliği içinde oluşturulduğunu ve bilişim alanında şehir ve ülke olarak daha ileri seviyelere ulaşmayı hedeflediklerini vurguladı.

Müdür Kurtaran, toplantıda eğitimde bilişim teknolojilerinin önemine özellikle dikkat çekti. Öğretmenlerin bu alandaki eğitimleri öğrencilere aktarmalarının kritik olduğunu belirterek, eğitimin her kademesindeki teknolojiye meraklı öğrencilerin bu eğitim programlarına dahil edileceğini ifade etti. Ayrıca, bilişim alanında yetenekli çocuklar için ‘Dijital Sektörde Ben de Varım Projesi’ kapsamında DİKA destekli laboratuvarlarda eğitim imkânlarının sunulduğunu belirtti.

Bu eğitim programlarından yararlanan öğrencilerin, üniversitemizde veya Necat Nasıroğlu Vakfı'nın bilişim merkezinde çalışmalarını sürdürerek, geliştirdikleri yazılımları pazarlama fırsatı bulacakları belirtildi. Müdür Kurtaran, ayrıca T3 Vakfı'nın kısa süre içinde ilde bir bilim merkezi açacağını ve TÜBİTAK ile Millî Eğitim Bakanlığının Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün de projeye destek vereceğini açıkladı.

İlerleyen dönemlerde düzenlenecek bir bilişim çalıştayı ile bölgedeki bilişim eğitimini daha da ileriye taşımayı hedeflediklerini söyleyen Müdür Kurtaran, bu çalışmaların tüm paydaşların, akademisyenlerin, öğretmenlerin ve kurul üyelerinin katkılarıyla şekilleneceğini vurguladı. Çocukların geleceği adına yapılan bu çalışmalar için herkese teşekkür ederek, toplumun her kesimini bu sürece katkıda bulunmaya çağırdı.

Bilişim ve Teknoloji Danışma Kurulu hem kamu hem de özel sektörün bilişim, teknoloji, inovasyon ve AR-GE çalışmalarında yürütülen projelere danışmanlık sağlama amacı taşımaktadır. Bu kurul, söz konusu projelere rehberlik ederek ilimizdeki teknoloji ve bilişim alanındaki faaliyetleri kurumsal bir yapıda birleştirip yönetmeyi hedefleniyor.

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.