SON DAKİKA
hava
Google News

NASIROĞLU “KABİNE PİYASALARCA ÇOK ÇABUK KABUL GÖRECEKTİR”

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Batman Şube Başkanı Mehmet Selman Nasıroğlu,  Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabineyi değerlendirdi.

Son Güncelleme :

2023-06-04 11:11:11

NASIROĞLU “KABİNE PİYASALARCA ÇOK ÇABUK KABUL GÖRECEKTİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çok deneyimli bir lider olduğunu belirten ASKON Batman Şube Başkanı Nasıroğlu “Türkiye Yüzyılı’na yakışır kadroları ince eleyip sık dokunarak oluşturulduğu aşikâr. Özellikle enflasyonla ve faizle mücadeleden taviz verilmemesini bekliyor, üreterek büyüyen Türkiye hedefinden vaz geçilmemesini temenni ediyoruz.  Omuzlarında yük ağır, sorumlulukları büyük, Türkiye Yüzyılını inşa edecek kadrolara olan inancımız tam” dedi.

Yeni Kabine piyasalarca çok çabuk kabul görecektir diyen ASKON Batman Şube Başkanı Nasıroğlu “Cumhurbaşkanımız Erdoğan politikalarını sürekli eser siyaseti üzerine yürütmüştür. Bunca tecrübenin ardından Türkiye Yüzyılı kavramı içerisinde eser siyasetinin yanında Cumhuriyetin yüzüncü yılında Türk mührünü cihana vuracak bir Türkiye’den bahsedilmektedir. Bu bağlamda Cumhurbaşkanımız yılların deneyimi ile şüphesiz yeni kabinesini oluşturmuştur.

Özellikle hemşerimiz ve gururumuz Mehmet Şimşek gibi çok deneyimli bir ismin Hazine ve Maliye Bakanlığına getirilmesi piyasalarca çok çabuk kabul görecektir. 

Yeni kabinenin öncelikleri arasında halkın alım gücü gücünü yükseltecek uygulamalara ağırlık vererek öncelikle enflasyonu tek hanelere düşürmek olacaktır. Deprem bölgesi yeniden inşa edilirken deprem bölgesinde yer alan Türkiye’nin genelinde de inşa çalışmaları yürütülecektir. Buna mukabil yatırım ve üretim odaklı ekonomi modelimiz ile daha çok üreten ve ürettiğini daha çok pazara sunabilen bir Türkiye’yi beklemekteyiz. Yine ha keza küresel bağlamda denge siyaseti gözeterek önceliklerimizden taviz vermeden gelişmiş ülkelerle entegre bir şekilde ticaretimizi artırılmalı ve ikili ilişkilerimizi daha da güçlendirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.