ÖĞRETMENİ ÖĞRENCİYE ROL MODEL KILACAK BİR EĞİTİM SİSTEMİNE İHTİYAÇ VAR
Yukarı

ÖĞRETMENİ ÖĞRENCİYE ROL MODEL KILACAK BİR EĞİTİM SİSTEMİNE İHTİYAÇ VAR

Batman Erdemli Eğitimciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Sütçü, "Öğretmen sadece fenni bazı ilimleri ve formülleri vermekle kalmayıp ahlakın, erdemin ve hikmetin de taşıyıcılığını yapan, aktarıcı bir rol model olmalıdır." dedi.

ÖĞRETMENİ ÖĞRENCİYE ROL MODEL KILACAK BİR EĞİTİM SİSTEMİNE İHTİYAÇ VAR
Bu içerik 192 kez okundu.

Batman Erdemli Eğitimciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Sütçü, "24 Kasım Öğretmenler Günü" dolayısıyla bir öğretmende olması gereken ideal davranışlara ilişkin İLKHA'ya açıklamalarda bulundu.

Öğretmeni öğrenciye rol model kılacak bir eğitim sistemine ihtiyacın olduğuna vurgu yapan Eğitimci Sütçü, şu anda bu tip bir öğretmen yetiştirme stratejinin yetersiz kaldığını üzülerek müşahede ettiklerini ifade etti.

Sütçü, eğitimin varlık sebebinin hakiki manada insanı inşa etmek, onu yaradılış gayesiyle buluşturup, bu gayeye uygun değer, davranış ve tavırlar üzerine kurulu bir yaşantıya hazırlamak olduğunu söyledi.

Sütçü, aksi halde genel algıya göre eğitimin, kişiyi bir işe yerleştirmeye hazırlamak değil, bedenini aklını, nefsini ve nefesini hakiki değerleri edinmek için harcayan insan yetiştirmek olması gerektiğini kaydetti.

Etiketler: ÖĞRETMENİ ÖĞRENCİYE ROL MODEL KILACAK BİR EĞİTİM SİSTEMİNE İHTİYAÇ VAR
Sende Yorumla...

2022 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.