KURTARAN’DAN 24 KASIM MESAJI
Yukarı

KURTARAN’DAN 24 KASIM MESAJI

​Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

KURTARAN’DAN 24 KASIM MESAJI
Bu içerik 140 kez okundu.

Ülkemizin her bir karışında yılmadan usanmadan gecesini gündüzüne katarak çalışan, emek veren, değer üreten, geleceğimizi emanet edeceğimiz nesilleri yetiştiren kıymetli öğretmenlerimize armağan edilen bugünü kutlamanın sevincini yaşıyoruz diyen Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran “Öğretmenlik, bedeli maddi hiçbir karşılıkla ölçülemeyecek ulvi bir çabadır. Beşerilikten insanlaşmaya" ulaşma serüveninde rehber olan öğretmen, bu nedenle ulvi bir görev üstlenmektedir.

Öğretmen bir yönüyle kâşiftir. Öğrencilerinin yeteneklerini doğru kullanması için kendisine öncülük eder. Her bir öğrencisini kendi evladı gibi gören vicdan timsali kişidir; çünkü vicdan, mesleğinin mayasıdır.

Çocuklarımıza verdiğimiz bilginin davranışa dönüşmesinde onlara rehberlik edeceğiz. Onlara düşünmeyi ve sorgulamayı öğretmeye devam edeceğiz. Farklı bakış açıları ile bakabilen, öğrendiklerini sorgulayabilen, aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştireceğiz. Her şeyin temeline insanı koyacak, her öğrencimize bu ilke doğrultusunda yaklaşacağız. Çocuklarımızı medeniyet dinamiklerimizden aldığımız ilim ve irfanla yoğurup geleceğe hazırlayacağız.

Bu duygu ve temennilerle bütün maarif camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü bir kez daha kutluyorum. Aramızdan ayrılarak ebediyete intikal etmiş Şehit Şenay Aybüke Yalçın ve 3 gün evvel şehit olan Ayşenur Alkan olmak üzere tüm şehit olan meslektaşlarımızı rahmetle anıyor, emekli ve hâlâ görevleri başında bulunan öğretmenlerimize de aileleri ile sağlıkla nice Öğretmenler Günü diliyor, saygı ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...

2022 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.