SOKAK KÖPEKLERİNİN TOPLATILMAMASINA TEPKİ!
Yukarı

SOKAK KÖPEKLERİNİN TOPLATILMAMASINA TEPKİ!

Sokak köpeklerinin oluşturduğu tehdit artarak devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sokak köpeklerinin toplatılıp barınaklara alınması çağrısına rağmen halkın güvenliğini tehdit eden bu köpeklere karşı önlem alınmaması tepkilere neden oluyor

SOKAK KÖPEKLERİNİN TOPLATILMAMASINA TEPKİ!
Bu içerik 321 kez okundu.

Tüm ülkede olduğu gibi Batman'da da sokak köpeklerinin toplatılmaması halkın ciddi tepkisini çekiyor.

Özellikle cadde, sokak ve parklarda sürüler halinde gezen başıboş sokak köpekleri, başta çocuk ve kadınlar olmak üzere halkın güvenliğini tehdit ediyor.

Halkı tedirgin eden sokak köpeklerinin yerinin sokaklar değil barınaklar olduğunu vurgulayan vatandaşlar, belediye yetkililerine çağrıda bulunarak köpek sorununa acil bir çözüm bulunmasını istedi.

 

"İNSANLARLA HAYVANLAR İÇ İÇE OLUR MU?"

Sokak köpekleri yüzünden ciddi tedirginlik yaşadıklarını belirten Selahattin Yel, "Sokak hayvanlarını alsınlar, onlara güzel bir yer yapsınlar. Onları insanların arasından çıkarsınlar. İnsanlar ayrı, hayvanlar ayrı yaşasın. İnsanlarla hayvanlar iç içe olur mu? Dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş. Avrupa'nın taklitlerini bize uyguluyorlar. Biz hayvanlara karşı değiliz ama her şeyin usulüne uygun şekilde yapılmasını istiyoruz." dedi.

"SOKAK KÖPEKLERİNİN YERİ BARINAKLARDIR"

Sokak köpeklerinin bir an önce toplatılıp barınaklara alınması gerektiğini ifade eden Şükrü Baytar, "Hayvanları toplamaları iyi olur. İkide bir çocuklara saldırıyorlar. Sokak köpekleri başıboştur. Televizyonlarda da görülüyor, çocuklara, insanlara saldırıyorlar. Toplasalar daha iyidir. Sokak köpeklerinin yeri barınaklardır. Sokaklarda başıboş gezeceklerine barınaklarda olsalar daha iyidir." diye konuştu.

"KÖPEKLERİN AŞILANIP AŞILANMADIĞINI DA BİLMİYORUZ"

Şehrin köpeklerden geçilmediğini kaydeden Suat Onuş, "Şehrin içi köpeklerle doludur. Nereye gidiyorsun 10-15 köpeğin beraber gezdiğini görüyorsun. Akşamları bir yere gitmeye cesaret edemiyoruz. Gündüzleri de durum böyle. Bu köpeklerin aşılanıp aşılanmadığını da bilemiyoruz. Sokak köpeklerini toplasalardı iyi olurdu. Onlar için bir çözüm bulmalarını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

(İLKHA)

 

 

Etiketler: SOKAK KÖPEKLERİNİN TOPLATILMAMASINA TEPKİ!
Sende Yorumla...

2022 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.