TARIMDA FAİZSİZ KREDİ İMKANI DEVAM EDİYOR
Yukarı

TARIMDA FAİZSİZ KREDİ İMKANI DEVAM EDİYOR

Dicle Elektrik, faizsiz 5 yıl vadeli tarımsal elektrik kredisiyle ilgili kampanyasını sürdürüyor.

TARIMDA FAİZSİZ KREDİ İMKANI DEVAM EDİYOR
Bu içerik 112 kez okundu.

3 binin üzerinde üyesi bulunan Batman Ziraat Odası’nda 100’ün üzerinde çiftçi sıfır faizli tarımsal elektrik kredisine başvuru yaptı.

TEDAŞ’ın bir uygulama başlattığını ifade eden Batman Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş, TEDAŞ, Özellikle borcunu ödeyemeyen, ödemeyen, sıkıntılarla karşı karşıya kalan çiftçilerimizin borçlarını ödeyebilmesi için ziraat bankasıyla yaptıkları ortak bir çalışma neticesinde bu borcun 5 seneye yayılarak, faizsiz ertelenmesine diye bir kanun çıkardıklarını belirtti. 

Aydiş “Bizim açımızdan olumlu bir gelişme. Bunu yaparken ana paranın yüzde 25’ini indiriyorlar, tüm gecikme faizlerini siliyorlar ve 5 yıla yayıyorlar. Bu 5 yıl içerisinde ziraat bankasından çiftçilerimizin alacakları para faizsiz paradır. Burada özellikle çiftçilerimizin faydalanmaları çok önemlidir. Bugün itibariyle 100’ün üzerinde borcunu ödemeyen, ödeyemeyen çiftçilerimiz TEDAŞ’a ve bankaya müracaatta bulunmuşlardır. Şuanda bankadaki çalışmalar da son aşamaya gelinmiştir. Bu aşamalarda bittikten sonra bu krediler hemen kullandırılacak. Faizsiz kullandırılacak. Bütün gecikme faizleri silinecek ve yüzde 25 indirimli olacak.  Dolayısıyla çiftçi bazında çok güzel bir gelişmedir” dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...

2022 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.