İHD İSTİKLAL CADDESİ SALDIRISINI KINADI
Yukarı

İHD İSTİKLAL CADDESİ SALDIRISINI KINADI

İnsan Hakları Derneği Batman Şube Başkanlığı, İstanbul Taksim İstiklal Caddesi’nde geçekleştirilen bombalı saldırıyı kınadı.

İHD İSTİKLAL CADDESİ SALDIRISINI KINADI
Bu içerik 204 kez okundu.

İHD kınama açıklamasında şu ifadelere yer verdi.  "Saldırıyı gerçekleştirenleri kınıyoruz. Yaşam hakkına ağır saldırı niteliğindeki bu menfur saldırı ivedi ve etkili bir biçimde soruşturulmalıdır. Toplumun adalet ve hakikat beklentileri doğrultusunda hareket edilerek eylemin failleri tespit edilmelidir ve olay tüm hakikati ile kamuoyu ile paylaşılmalıdır. Ayrıca benzer olaylar sonrasında nefret söylemi kullanarak kişileri ve toplumun bir kesimini hedef gösterenlere ve olası ihlallere karşı yetkilileri adli ve idari tedbir almaya çağırıyoruz. Yetkili kurum ve kişilerin böylesi zor zamanlarda yurttaşların temel haklarını korumaya, toplumsal barışın zarar görmemesi için de herkesi sorumlu davranmaya davet ediyoruz."

 

Etiketler: İHD İSTİKLAL CADDESİ SALDIRISINI KINADI
Sende Yorumla...

2022 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.