15 BARO’DAN ORTAK AÇIKLAMA
Yukarı

15 BARO’DAN ORTAK AÇIKLAMA

Bölgede bulunan 15 Baronun ortak açıklamasında, "Yaşam hakkına yönelik ve sivil vatandaşları hedef alan bu tarz saldırılar amacına ulaşamayacaktır.

15 BARO’DAN ORTAK AÇIKLAMA
Bu içerik 262 kez okundu.

Toplumun güvenlik içinde yaşama arzusunu hakim kılmak hukuk devletinin bir gereğidir" denildi. Bombalı saldırı ile ilgili Diyarbakır Barosu sosyal medya hesabından 15 baronun imzasıyla ‘Yaşam hakkına yönelik saldırıyı kınıyoruz’ ortak bir bildiri yayınladı. Ortak açıklamada, şu ifadelere yer verildi:  “İstanbul’da meydana gelen bombalı saldırıda 6 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 81 vatandaşımız ise yaralanmıştır. Masum insanlar hedef alınarak gerçekleştirilen menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Yaşam hakkına yönelik ve sivil vatandaşları hedef alan bu tarz saldırılar amacına ulaşamayacaktır. Toplumun güvenlik içinde yaşama arzusunu hakim kılmak hukuk devletinin bir gereğidir. Bu çerçevede biz aşağıda imzası bulunan Barolar olarak, hükümetten benzer saldırıların önlenmesi konusunda gerekli önlemleri almasını, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığını saldırıya ilişkin seri ve etkili bir soruşturma yürütmesini talep ediyor, saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Etiketler: 15 BARO’DAN ORTAK AÇIKLAMA Bombalı saldırı İstanbul bombalı saldırı kınama
Sende Yorumla...

2022 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.