ULU ÖNDER ATATÜRK 10 KASIM’DA ÖZLEM VE MİNNETLE ANILDI
Yukarı

ULU ÖNDER ATATÜRK 10 KASIM’DA ÖZLEM VE MİNNETLE ANILDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 84. yıl dönümünde Batman'da da çeşitli etkinliklerle anıldı.

ULU ÖNDER ATATÜRK 10 KASIM’DA ÖZLEM VE MİNNETLE ANILDI
Bu içerik 375 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

10 Kasım Atatürk'ü Anma programı, Batman Valiliği bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı.

Atatürk anıtına Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasının ardından, saatler 09.05'i gösterdiğinde; Gazi Mustafa Kemal Atatürk anısına, sirenler eşliğinde bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, akabinde İstiklal Marşı okundu.

Törene; Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral İhsan Kaplan, protokol üyeleri, askeri erkan, STK ve siyasi parti temsilcileri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Program Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda Atatürk’ün hayatını konu alan slayt gösterisi, okunan şiirlerin ve düzenlenen piyesin ardından TOBB Güzel Sanatlar Lisesi orkestra ve korosu Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi.

Resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye girenlere ödülleri Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral İhsan Kaplan ve Batman Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahingöz tarafından verildi.

Etiketler: ULU ÖNDER ATATÜRK 10 KASIM’DA ÖZLEM VE MİNNETLE ANILDI
Sende Yorumla...

2022 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.