YAŞAM HASTANESİ’NDEN TÜRKİYE’DE BİR İLK

Batman Özel Yaşam Hastanesinde danışmanlık hizmeti olarak görevlendirilen robotların tanıtımını yaptı.

SAĞLIK - 2020-10-14 13:49:54

YAŞAM HASTANESİ’NDEN TÜRKİYE’DE BİR İLK

Konya’da Akın Robotics fabrikasında tasarlanan Türkiye’nin ilk yerli ve milli insansı robotu Mini Ada, Batman Özel Yaşam Hastane’sinde hizmet süreçlerinde kullanılmak ve hastalara kolaylık sağlamak amacıyla hizmete başladı. Sağlık alanında ilk kez Batman Özel Yaşam Hastanesinde kullanılmaya başlanılan Mini Ada, hastaları yönlendirme, eşlik etme, bilgi verme, ateş ölçme gibi alanlarda değerlendirilecek. Yaşam Hastanesi yönetimi tarafından ilk etapta 2 adet alınan Mini Ada robotunun özellikle servislerde yatış alanlarında hastalar yemek dağıtma, hastaları hasta odalarına yönlendirme ve bilgi verme amaçlı hizmet süreçlerinde yer alacak. Görevlendirilen Mini Ada robotlarının tanıtım etkinliğine Görevlendirilen Mini Ada robotlarının tanıtım etkinliğine AK Parti İl Başkanı Akif Gür, Özel Batman Yaşam Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dinç, Hastane Genel Müdürü Burhan Dinç ve ürün proje saha destek temsilcileri katıldı.

5 GÜNLÜK BİR ÇALIŞMA YAPILACAK

Hastanedeki robotların tanıtımını yapan Akın Robotics ürün proje saha destek temsilcileri Mehmet İşçi ve Hüseyin Işık, ‘’Konya’dan buraya geldik, Hastanenin zemin giriş kat ve 1. Katta şuan için aktif olarak hizmet vermekteyiz. Gelen hastaları ve yakınlarını robotumuzla birlikte zemin katta Hüseyin Bey karşılamakta. Poliklinik hizmeti için üst katta çıkan hastalarımıza da aynı şekilde biz karşılayıp diğer danışman arkadaşlarımızla birlikte yönlendirmeler yapıyoruz, Mini Ada ile birlikte 5 günlük bir çalışmamız olacak’’dedi.

TÜRKİYE’DE BATMAN İLKİ BAŞARDI

Hastanenin yönetim kurulu başkanı Mehmet Dinç, “Böyle bir hizmetin Türkiye’de ilk olarak Batman’da olmasını istedik. 1 hafta 15 Gün deneyelim, beğenirsek devam ettireceğiz” dedi. Hastane Müdürü Burhan Dinç ise, “Özel Batman Yaşam Hastanesi, hastane hizmet süreçlerinde kullanılmak ve hastalara kolaylık sağlamak için deneme amaçlı mini ada robot getirdi. Hastanede kurulumları tamamlanan ve hizmetlerine başlayan mini ada robotlar, deneme amaçlı bir hafta boyunca hastanede bulunacak ve hastaların hizmetlerinde kullanılacak.  Hastanede hastaları yönlendirme, eşlik etme, bilgi verme, ateş ölçme gibi alanlarda değerlendirileceği ifade edilen mini ada robotların özellikle servislerde yatış alanlarında hastalara yemek dağıtma, hastaları hasta odalarına yönlendirme ve bilgi verme amaçlı hizmet süreçlerinde yer alacak’’ şeklinde konuştu.  

‘’AMACIMIZ, EN İYİ HİZMETTİ VERMEK’’

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Özel Batman Yaşam Hastanesi Genel Müdürü Burhan Dinç, “Hastane olarak hizmet vermeye başladığımız günden bu yana teknolojik alt yapımızı güçlü tuttuk. Geldiğimiz aşamada hastanemizin fiziki kapasitesini artırarak, hastanemizi daha konforlu ve ferah bir yapıya kavuşturduk. Hastanemizi 5000 metrekare kapalı alandan 11.000 metrekare kapalı alana ulaştırdık. Yatak kapasitemizi 75 yataktan 120 yatak kapasitesine artırdık. 3 salonlu olan ameliyathanemizi 6 salonlu ameliyathaneye artırarak en kısa sürede hastalarımızın hizmetine sunacağız. Ayrıca branş sayımızda arttırma planlamamız da devam etmektedir. Yenilediğimiz ve hastalarımızın hizmetine sunduğumuz tıbbi cihazlarla birlikte sağlık sorunlarının tanı ve tedavi süreçlerinde modern bir anlayışı etkin kıldık. Bütün servislerimizdeki hasta odalarına son model tv, internet ve daha birçok alanda yenilikler yaparak, hastalarımızın konforlu sağlık hizmeti almalarını sağladık. Önceliğimiz, hastalarımızın sağlığıdır. Hastane olarak attığımız her adımda hasta odaklı bir anlayışı benimsiyoruz. Amacımız, en iyi hizmet anlayışını etkin kılmak ve teknolojinin imkânlarını hastalarımızın hizmetine sunarak, hastalarımıza kolaylık sağlamaktır” açıklamasında bulundu.

 

Sende Yorumla...
ŞENAY AYBÜKE YALÇIN'I RAHMETLE ANIYORUZ…

ŞENAY AYBÜKE YALÇIN'I RAHMETLE ANIYORUZ…

16:02 - GÜNDEM

''SUS PUS OLANLAR ŞİMDİ AĞLIYOR''

''SUS PUS OLANLAR ŞİMDİ AĞLIYOR''

16:41 - SİYASET

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ AÇIKLANDI

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ AÇIKLANDI

14:40 - GÜNDEM

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA PLAKET

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA PLAKET

16:27 - SAĞLIK

İŞTE SİGARA YASAĞININ UYGULANACAĞI YERLER

İŞTE SİGARA YASAĞININ UYGULANACAĞI YERLER

13:21 - GÜNDEM

91 bin ton tıbbi atık toplandı

91 bin ton tıbbi atık toplandı

15:32 - GÜNDEM

Hayrat, bu kez Yezidi’leri kucakladı

Hayrat, bu kez Yezidi’leri kucakladı

15:29 - GÜNDEM

SOMASPOR: 1- BATMAN PETROLSPOR: 1

SOMASPOR: 1- BATMAN PETROLSPOR: 1

16:09 - SPOR

KAZAKİSTAN HEYETİ İHA VE SİHA'LARI İNCELEDİ

KAZAKİSTAN HEYETİ İHA VE SİHA'LARI İNCELEDİ

15:28 - GÜNDEM

Malatya'da 4,7 büyüklüğünde deprem

Malatya'da 4,7 büyüklüğünde deprem

13:38 - GÜNDEM