DEĞİŞ(B)EN KİM OLMALI?
Yukarı
DEĞİŞ(B)EN KİM OLMALI?
Elif Gültekin

DEĞİŞ(B)EN KİM OLMALI?

Bu içerik 3175 kez okundu.

Yaşadığımız dünya, her tanımı duvar içine almış. Kalıplardan sıyrılmak,anlamak için anlamı yıkmak gerekir. İnsan değişmiyor değişmediği için de kent de değişmiyor.

Değişim kişinin kendisinde başlamalıdır. Problem aramaya gerek yok problem biziz. İnsanlar neden sürekli şikayet eder hiç düşündünüz mü ya da değişimi neden kabul etmez? İnsanlar istemedikleri olumsuz duyguları şikayet ederek dışa vururlar.

Şikayet etmek ruh halini olumsuz etkiler, zihinsel eylemlerimize yön vererek bedensel sağlığımızı da harap eder. “Şikayet etmek hasta eder” evet doğru duydunuz bunu ben değil bilim insanları söylüyor. Eğer beyninizde sürekli negatif düşünceler varsa, bunları yıkmanız biraz zaman alacak demektir.

Beyinde ki negatif düşünceler değişime engel olur ve sürekli şikayet etmeye neden olur. “Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim” sözü İslam coğrafyasının önemli düşünürlerinden ve alimlerinden olan Mevlana Celaleddin Rumi tarafından söylenmiş bir sözdür .Konu ile alakası var mı bu sözü dediğinizi duyar gibiyim. Anı paylaştığınız insanların duyguları ve ruh hallerinden etkileniriz. Kiminle takılıyorsanız onun gibi hissedersiniz.

Kiminle dost,arkadaş, yoldaş olduğunuza dikkat edin! Negatif duygu ve ruh halleri içerisinde olanlardan uzak durun! Sürekli eleştirmenin, şikayet etmenin önüne geçmek için pozitif olun. Beyninizi sevgiye, mutluluğa programlayın, şükredin. İnsan neden kendini değilde etrafındakileri değiştirmeye çalışır, değişimi kabullenmez? 

Değişime ilk adım kabullenmek, uyum sağlamak, olumsuz kalıplardan sıyrılarak problem aramak yerine çözüm odaklı olmaktır. Kabullenmek alçakgönüllü olmamızı sağlar. Kendimiz ve çevremizle barışık olma, akıl ve vücut sağlığımızı pozitif enerjiyle korur.Bu küresel daire de herkes dairesini, etki alanındaki çöpleri ayıklasa işte o zaman küresele etki etmeye başlarız. Bakış açılarımızı olumlu yönde değiştirip, etrafımızdaki insanların da bu çerçevede farkındalıklarını artırıp, başka perspektiflere gözlerini açmasına ortam sağlayabilirsiniz. Sevgili okur altın tavsiyeler: Sürekli eleşirmek, şikayet etmek yok, negatif pencereden bakmayı bırakmalı,sizin ruh halinizi olumsuz etkileyen insanlardan uzak durmalı, çevremizdeki insanları değişime zorlamamalı pozitif  yön de değişime kendinizle başlamalısınız.

Sende Yorumla...

2021 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.