RAMAZAN’I HANGİ AKILLI İÇERİ TIKTI?
Advert
Yukarı
RAMAZAN’I HANGİ AKILLI İÇERİ TIKTI?
Osman BİLGİN

RAMAZAN’I HANGİ AKILLI İÇERİ TIKTI?

Bu içerik 913 kez okundu.

Ramazan’ı hangi akıllı içeri tıktı?

Adamın her söylediğinin detaylı bir araştırılması yapıldığı takdirde Kuran’a ters düşen söylediği ne varsa haklısınız deli demekte. Ama adamın söylediğinin hangisi Kuran’a ters arkadaş?

Ramazan kendince velidir. Diyarbakır’da sürekli Allah kelamını tebliğ eden ve özellikle Ulu Camide söylediği sözlerle dikkatimizi kendisine çekmeyi başaran biridir.

Bu sefer gündemimizde ne yazık ki söyledikleriyle değil bulunduğu yer ile dikkatimizi çekiyor.

Ramazan meselesinin arka planında neler döndüğüne bakalım dilerseniz.

Ramazan, Diyarbakır’a her yıl gelen turistlerin yanına gider ve Allah’ın kelamını tebliğ eder. 2016 senesinde bir turist kafilesi Diyarbakır Ulu Cami’yi gezmeye kalkar. Aralarından kıyafeti cami adabına düzgün olmayan bir kadını uyarmak ister. Kadın Ramazan’ın bu tepkisini gereksiz ve yersiz bularak taciz iddiasında bulunur. Tur rehberleri de ne yazık ki Ramazan’ı destekler nitelikte açıklamalarda bulunmaz.

Olay serüveni böyle devam eder. Tur rehberleri ve Ramazan’ın uyarıda bulunduğu kadınlar suç duyurusunda bulunuyor.

Gerçi bu olaylardan önce Ramazan’ın adı yine deliye çıkmıştı. Neden mi? Çünkü Kuran’dan ayetler okuyordu.

Bu suç duyuruları bir yandan devam ederken bir yandan da temizlik görevlisi olarak atandığı okuldaki kadın öğretmenlere de giyim hususunda tavsiye ve uyarılarda bulunuyor. Bu öğretmenlerde taciz diye nitelendirdikleri olay ile suç duyurusunda bulunuyorlar.

Böyle bir olayın taciz diye nitelendirilmesi aslında akıllıca. Son zamanlarda ülkemizde yaşanan olaylarda göz önüne alındığı vakit en hassas noktadan vurmaya çalışacaklardı.

AilesiRamazan’ın normal biri olmadığını ifade ederler. Bu sebepten bazı suçlamalar karşısında Ramazan’ın devlet raporu alması daha sağlıklı olacaktır diye düşünürler. Hem ailenin hem de Ramazan’ın riske girmesini istemiyorlar. Böyle durumlar karşısında ve buna benzer durumlar ile karşılaşacağı zaman Ramazan’ın hapse girmesinden endişelenirler. Ramazan’ın ailesi 2016’dan beri devlet raporunu talep ediyor.

Perde arkasında işler böyle dönüyor.

Ailesi, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı ifadesine göre Ramazan’ın akıl hastası olduğunu söyler.

Kim ne derse desin ben bu adamın hepimizden daha akıllı olduğunu iddia ediyorum. Çünkü söylediklerinin hiçbiri Kuran’a ters düşmüyor.

Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.