TARAFLI BİR YAZI
Advert
Yukarı
TARAFLI BİR YAZI
Osman BİLGİN

TARAFLI BİR YAZI

Bu içerik 588 kez okundu.

Üzerinde çok fazla düşünmeye gerek duyulmayacak konular var bugünlerde gündemimizde.  Allah aşkına bir kitaba 2500 lira para veren biri, bir makarnaya 150 lira veremeyecek mi? Ne yapıyorsunuz siz, dalga mı geçiyorsunuz?

Ah şu siyasi hamleler de olmasa medya, öğünlerini hangi tüketim maddeleri ile dolduracaktı? 

Ya hu bir etraflıca düşünelim diyeceğim ama yazımın başında da ifade ettiğim gibi, çok fazla düşünmeye gerek duyulmayacak konular ile hemhal oluyoruz. Karantina günlerimize yazık ediyoruz. Yapmayın efendiler!

Belediye yöneticisi şehri kontrol altında tutar. Yani bir şehrin kontrol mekanizması belediyedir. Bu yüzdendir ki belediye başkanının sorumlulukları oldukça fazladır.

Bir belediye yöneticisinin mevzuatlar ile ilgili, genelgeler ile ilgili tüm bilgilere sahip olması gerekir. Konu her ne olursa olsun, bildiklerini yine bir kenara bırakıp yapacağı iş öncesinden araştırmalarda bulunması gerekiyor. Tamam, pek anlamayız şu belediye yönetiminden ama stratejik hamleler de bunu gerektiriyor.

Malumunuz İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yaşadığımız şu zor günlerde, sıkıntılı durumda olanlar için bir yardım kampanyası başlattı. Bu yardım kampanyasında ise erzaklar yer alıyordu. Bir koliye yerleştirilen erzaklar yardıma muhtaç ailelere dağıtılacaktı. Birdenbire İçişleri Bakanlığının talimatı ile bu kampanyanın hesap numaralarına erişim engellendi. Bence tam yerinde bir karardı. Ama olan yine hükümete olacaktı. Ne dersiniz, bu bir tuzak mıydı?

Ekrem İmamoğlu mevzuattan habersiz davranacaktı, ben bilmiyordum valilikten izin alındığını diyecekti ve kendi kitlesini bir şekilde harekete geçirecekti, gündemde hükümet istifa naraları duyulacaktı, en sonunda da yaşanan bu hadiseye basitlik diyecekti?

Ya hu atalarımız çok öncesinden görmüşler bugünleri.  Kişi kendinden bilir işi demişler!

Yardım kolisinin fiyatlarını eleştirenler de olmuş. Türkiye’nin her ilinde bulunan bir süper marketin fiyatları ile İstanbul Büyükşehir Belediye’sinin yardım kolisinin fiyatlarını karşılaştırdım. Aradaki fark tam tamına 56 liraydı. Ne olacak o 56 liraya?  Yılmaz Özdil’in kitapları alınacak muhtemelen.

Haliyle diğer sivil toplum kuruluşlarının yardım kolilerini de inceledim. Yardım derneklerinin paketlerine göre İBB oldukça pahalı bir paket hazırlamış. Ürün çeşitliliği konusunda en alt dereceden yardımda bulunacakmış. Fırsatçılık olarak değerlendirebilir miyiz? Maske ve dezenfektan fırsatçılığı yapanlar ile aynı yolu paylaşmıyorlar mı?

Yine de biz Türkiye için bu durumun tez zamanda atlatılmasını dileyelim. İşini özveri ile yapan tüm çalışanlara başarılar dileyelim. Bu süreci siyasi zeminde oynamak isteyenlerin heveslerini kursağında bırakalım.

Sağlıcakla…

Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.