BAKANLAR ÜZÜLDÜ. OLAYA BAŞKA BAKANLAR BAKANLARA ÜZÜLDÜ
Yukarı
BAKANLAR ÜZÜLDÜ. OLAYA BAŞKA BAKANLAR BAKANLARA ÜZÜLDÜ
Osman BİLGİN

BAKANLAR ÜZÜLDÜ. OLAYA BAŞKA BAKANLAR BAKANLARA ÜZÜLDÜ

Bu içerik 417 kez okundu.

Geçen günlerde bölgemizin kanaat önderlerinden, Nakşibendi Şeyhi Abdülkerim Çevik 10 bin kişinin katıldığı cenaze namazı sonrası toprağa verildi. Olay çok farklı bir şekilde gelişmişti. İddiaya göre mahkeme tarafından sonuçlanan bir davayı beğenmeyen kişi veya kişiler şeriata başvuruyorlar. Malumunuzdur ki bu bölgelerde mahkemeden önce şeriata başvurulur. Bu yaşanan olayda ise mahkeme sonrası şeriata başvuruluyor. Abdülkerim Çevik Hoca ise mahkeme kararını doğrular nitelikte bir karar veriyor. Kararı beğenmeyen ve Tatvan belediye başkanvekilinin oğlu olduğu anlaşılan Y.Ş,  Abdülkerim Çevik Hocaya ateş ediyor. Hastaneye kaldırılan Şeyh Abdülkerim Hoca ne yazık ki hayatını kaybediyor. Gittiğin yer efendimizin (sav) yanı olsun Abdülkerim Hocam.  Bizden selam söyle o kutlu nebiye.  

Yaşanan bu elim olay sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da sosyal medya hesaplarından ‘çok hüzünlüyüm’ diye bir mesaj yayınladı. Bir âlimin ölümünün bir âlemin ölümü olduğunu hatırlatan Soylu’nun bu mesajı bazı medya organları tarafından farklı yorumlandı. ‘Şeyh öldü, bakanlar üzüldü’ diye haber yapan medya organları geçen günlerde vefat eden Rahşan Ecevit için böyle bir haber yapmadılar. Eminim ki bakanlar Ecevit’in ölümüne de üzülmüşlerdi. Kaos oluşturmak isteyen medya organları acımasızca manşetler atmaya devam ediyor. Bakanlar üzülür, olaya başka bakanlar ise bakanlara üzülür.

Şeyh Abdülkerim Hoca’nın vefatı ardından sosyal medyada yapılan yorumlara göz atmak istedim. Çok üzüldüm. Böyle güzel bir insan ardından ne tür yorumlar yapılmış. Hiç yakışık almadı. Şeyh Abdülkerim Hoca üzerinden tarikatlara, tarikat ve devlet ilişkisi gibi gereksiz konuları ele alarak Şeyh Abdülkerim’e hakaret edilmiş. Bazı hocaların bindiği son model arabaları örnek göstererek, oturduğu sandalyeleri, yaşam tarzlarını örnek göstererek ‘kesin bu da onlardan biridir’ varsayımı yapılıyor. Neyse ki iman edenler zannın çoğundan kaçınıyor.

Vefatının ardından güzel sözlerle anılan Şeyh Abdülkerim Hoca, ardında yüzlerce talebesini yetim bıraktı. 10 binden fazla katılımın olduğu cenaze töreninde talebeleri, şeyhlerine bağlılığını gösterdi. Bölge halkı ve civar illerden gelenlerde Şeyh Abdülkerim Hoca için son görevlerini yerine getirdiler.

Uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden bölgenin önde gelen kanaat önderi Bitlis Güroymak (Norşin) Medresesi Baş Müderrisi Seydâ Abdülkerim Çevik Hoca Efendi’ye Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir