Advert
Advert
Yukarı
Advert

Katliam protesto edildi

Batman Demokrasi Platformu Birleşenleri, İsrail Devleti’nin savunmasız Filistin halkına karşı uyguladığı katliamı protesto etti.

Katliam protesto edildi
Bu içerik 364 kez okundu.

Atatürk Parkı önünde bir ayara gelen Batman Demokrasi Platformu, Filistin'de yaşanan katliamı kınamak ve Filistin halkıyla dayanışma amacıyla basın açıklaması düzenledi. Platform adına basın açıklamasını okuyan ESOB Başkanı Talat Kara, “İsrail Devleti’nin savunmasız Filistin halkına karşı uyguladığı büyük vahşetle tarihe geçmiştir. Bundan 70 yıl önce yurtlarından sürülen Filistinli mültecilerin topraklarına geri dönüş haklarını talep ettikleri Toprak Günü’nde başlayan İsrail Vahşeti, onlarca kişinin öldürüldüğü, binlerce kişinin yaralandığı büyük bir katliama dönüşmüştür. Yaşanan bu katliamdan, İsrail Devleti kadar, Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyarak bölgede büyük bir kışkırtma yaratan Amerika Birleşik Devletleri de sorumludur. İsrail Devleti derhal bu insanlık dışı katliama son vermelidir. İşgal ettiği topraklardan çekilmeli ve Filistinli mültecilerin kendi topraklarına geri dönüş hakkına saygı göstermelidir. Batman Demokrasi Platformu olarak; hükümeti İsrail ile yaptığı tüm anlaşmaları iptal etmeye davet ediyoruz” dedi.

Etiketler: Katliam protesto edildi Batman Demokrasi Platformu Birleşenleri İsrail Devleti Filistin halkı katliamı protesto Demokrasi Platformu ESOB Başkanı Talat Kara
Sende Yorumla...