VENEDİK DEĞİL, BATMAN
Advert
Advert
Yukarı

VENEDİK DEĞİL, BATMAN

Batman’da kısa süreli yağan yağmurda cadde ve sokaklar göle dönerken, Venedik'i aratmayan manzaralar ortaya çıktı.

VENEDİK DEĞİL, BATMAN
Bu içerik 1207 kez okundu.

Batman'da öğleden sonra başlayan şiddet yağış, sokak ve caddeleri adeta esir aldı. Birçok ev sular altında kaldı. Bazı mahallelerde ise altyapı yetersizliğinden dolayı göle dönen bazı sokak ve caddeler trafiğe kapandı. Yağan yağmurun ardından Petrol, Cudi, Bayındır mahalleleri başta olmak üzere birçok mahallelerdeki bulvar, cadde ve sokaklar sulara teslim oldu. Özgürlük Bulvarı üzerinde biriken sular, zor anlar yaşattı.

EVLERİ SU BASTI

Kısa ama şiddetli bir yağıştan sonra birçok mahallenin sular altında kaldığını belirten vatandaşlar, kısa süre etkisini gösteren yağmur nedeniyle sokaklarda mahsur kaldıklarını ve birçok evi su bastığını belirtiler. Evlerini su bastığını belirten Cudi Mahalle sakinlerinden Horiye Çelik, “15-20 dakika süren bir yağıştan sonra evimi su bastı. Evin tüm eşyaları sular altında kaldı. Mağduruz” dedi.

“ÇÖZÜM İSTİYORUZ”

Batman’ın eski belediye başkanı rahmetli Salih Gök zamanından beri altyapının değişmediğini belirten mahalle sakinlerinden Bedreddin Akpınar, “Komşularımızın evleri su doldu. Tüm komsularımızın zararı olmuş. Halimiz perişan, dışarı çıkamıyoruz, çizmelerle çıkıyoruz. Belediyenin kanalizasyonları ve boruları değiştirmesini istiyoruz. Yetkililerin, mahallemize bir çözüm bulmasını istiyoruz. Altyapı filan yok” diye konuştu.

Etiketler: VENEDİK DEĞİL BATMAN Batman Yağmur şidetli yağış sel Batmanalt yapı göle döndü ev su baskını
Sende Yorumla...