BBD, KATLİAMI KINADI
Advert
Advert
Yukarı

BBD, KATLİAMI KINADI

Batman Basın Derneği Başkanı Cebrail Uyanık, İşgal altındaki Filistin topraklarında gerçekleştirilen barışçıl gösterilere karşı İsrail’in katliam gerçekleştirilmesi kesinlikle kabul edilir bir durum olmadığını söyledi.

BBD, KATLİAMI KINADI
Bu içerik 789 kez okundu.

BBD Başkanı Cebrail Uyanık, ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması ve Filistinlilerin şehit edilmesiyle ilgili yazılı açıklama yapıldı. Gazze sınırında İsrail tarafından açılan ateşlerde aralarında çocukların da olduğu Filistinli onlarca kişinin yaşamını yitirmesine tepki gösteren Uyanık, “ABD’nin Tel Aviv’de bulunan büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını protesto eden Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği saldırı sonucu onlarca kişi katledilmiş, binlerce kişi de yaralanmıştır. Bu katliamlardan dolayı İsrail’i ve aldığı kararla bu hadiselere ve ölümlere neden olan ABD yönetimini kınıyorum. Bu katliamlardan, İsrail hükümeti kadar ABD Yönetimi de sorumludur. ABD yönetimin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması, bölgedeki barış ihtimalini yok etmiştir. Daha nice insanın can kaybına, yıkıma ve felakete neden olacak fitili ateşlemiştir. Mazlum Filistin halkı unutmamalıdır ki, tüm Türkiye, kardeş Filistin’in yanındadır, onlara duacıdır” dedi.

Etiketler: BBD KATLİAMI KINADI Batman Basın Derneği Cebrail Uyanık İşgal filistin ABD israil Gazze tepki Kudüs şehitler Mazlum Filistin halkı BBD
Sende Yorumla...