Advert
Advert
Yukarı
Advert

Senatosu, ABD’yi kınadı, İsrail’i lanetledi

Batman Üniversitesi Senatosu aldığı kararla, Tel Aviv Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıyan ABD’yi kınarken, İsrail’i de katliamları dolayısıyla lanetledi.

Senatosu, ABD’yi kınadı, İsrail’i lanetledi
Bu içerik 426 kez okundu.

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş’un daveti üzerine Batı Raman Rektörlük Binası Toplantı Odası’nda toplanan Batman Üniversitesi Senatosu aldığı kararda şu ifadelere yer verdi: “Uluslararası hukuku ve Birleşmiş Milletlerin tüm kararlarını ihlal ederek büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıyan ABD’yi kınıyoruz.  ABD’nin bu eylemini barışçıl gösterilerle protesto eden, aralarında engelli, çocuk ve kadınların da bulunduğu onlarca Filistinli Müslüman kardeşimizi barbarca katlederek şehit eden, 2 binden fazla kişiyi de acımasızca yaralayan İsrail’i lanetliyoruz.İlk kıblemiz, göz bebeğimiz, Hz. Ömer’in, Selahattin-i Eyyubi’nin ve Osmanlı’nın emaneti olan, üç ilahi din için kutsal kabul edilen Kudüs’ün özgürlüğüne vurulan bu prangayı kırmak için tüm vicdan sahibi insanları duyarlılığa ve bunu kınamaya davet eder, Batman Üniversitesi olarak Filistinli kardeşlerimiz ile dayanışma içinde olduğumuzu kamuoyuna saygı ile sunarız.”

Etiketler: Senatosu ABD’yi kınadı İsrail’i lanetledi Batman Üniversitesi Senato el Aviv Büyükelçiliği ABD Aydın Durmuş rektör kınama israil
Sende Yorumla...