BATMAN, KUDÜS İÇİN YÜRÜDÜ
Advert
Advert
Yukarı

BATMAN, KUDÜS İÇİN YÜRÜDÜ

Gazze’deki ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması ve Nekbe’nin (Büyük Felaket) 70’inci yılını protesto etmek için yürüyen binlerce Batmanlı, emperyalist ABD ve Siyonistleri protesto etti.

BATMAN, KUDÜS İÇİN YÜRÜDÜ
Bu içerik 1044 kez okundu.

Batman’da 50’yi aşkın İslami sivil toplum kuruluşu öncülüğünde bir araya gelen vatandaşlar, emperyalist ABD’nin elçiliğini Filistin'in başkenti Kudüs'e taşımasını protesto etmek için yürüyüş gerçekleştirdi. “Batman Kudüs İçin Yürüyor” temasıyla ellerindeki dövizler ile tevhit ve Filistin bayraklarıyla Atatürk Parkı’ndan Gülistan Caddesi’ne kadar sloganlar eşliğinde yürüyüş gerçekleştiren kadın-erkek, genç-yaşlı vatandaşlar, ABD ve siyonistleri protesto etti. Yürüyüşün ardından Gülistan Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde bir araya gelen vatandaşlar protesto eylemine burada da devam etti. Burada yapılan basın açıklamasında halk, sık sık tekbirler getirip “Kahrolsun israil”, “Katil israil Filistin’den defol”, “Zalimler için yaşasın cehennem” diyerek attıkları sloganlarla ABD ve siyonistlere lanet yağdırdı. Yoğun katılımın olduğu basın açıklamasına; siyasi parti ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Burada okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından STK'lar adına basın açıklamasını okuyan Feyzi Aydın, Amerika'nın Kudüs kararının İslam ümmetine bir meydan okuma olduğunu söyledi. İslam'ın ve Müslümanların dünyadaki en büyük düşmanı, tüm gücünü ve enerjisini İslam ülkelerini işgal edip Müslüman halkları kadın çocuk demeden katletmekte kullanan büyük şeytan Amerika olduğunu belirten Aydın, Amerika’nın, İslam ümmetini hiçe sayarak, Müslümanların tepki ve öfkesini önemsemeden, adeta İslam ümmetine meydan okuyarak büyükelçiliğini Kudüs’e taşımakta olduğunu ifade etti. Basın açıklaması yapılan dua ile son buldu.

Etiketler: BATMAN KUDÜS İÇİN YÜRÜDÜ gazze için yürüyecek Kudüs Batman ABD yürüyüş protesto Batman Kudüs İçin Yürüyor STK halk
Sende Yorumla...