Advert
Advert
Yukarı
Advert

KAPLAN: BATMAN, TÜRKİYE’DE İLK 10’DA

Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Salih Kaplan, Batman’ın yüksek kirada Türkiye sıralamasında ilk 10’da yer aldığını belirterek, mülk sahiplerinin esnafa yönelik kira bedellerini düşürmesini istedi.

KAPLAN: BATMAN, TÜRKİYE’DE İLK 10’DA
Bu içerik 442 kez okundu.

Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Salih Kaplan, Başkan Yardımcısı Abdullah Padir ile beraber Batman Basın Derneği Başkanı ve Tarafsız Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Cebrail Uyanık’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette esnafın sorunlarına değinen BESO Başkanı Mehmet Salih Kaplan, Batman esnafının zor günler geçirdiğini belirterek, Batman’da kira bedellerinin çok yüksek olduğunu söyledi.

“EKONOMİK KRİZ OLACAK”

Kaplan, “Esnafa yönelik gerçekleştirilen ziyaretlerde yüksek kiralardan yana sıkıntıların olduğunu tespit ettik. Batman Türkiye’de en çok kira bedeli veren iller arasında ilk 10’da yer alıyor. Mülk sahipleri esnafa yönelik kira bedellerini makul bir seviyeye indirmesi gerekmektedir. Aksi takdirde esnafın önünü tıkayan bu yaklaşım ve uygulamalar ekonomik krize neden olacaktır. Esnafımıza karşı daha duyarlı ve ticari faaliyetlerini sürdürebilmeleri için gereken kolaylıkların sağlanması, çözüm yollarının geliştirilmesi için esnafımıza yardımcı olmasını istiyoruz” dedi.

“İHALELER ESNAFA VERİLSİN”

Batman’da yapılan tüm ihalelerin esnafa verilmesi gerektiğini kaydeden BESO Başkanı Kaplan, kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere kentte yapılan tüm ihalelerde Batman esnafına destek vermesi çağrısında bulundu. Kaplan, “esnafımızı desteklememiz gerekiyor. Esnafımız desteklenirse kentte ekonomi canlanır. İhaleler il dışından gelenlere verileceğine esnafımızı verilsin istiyoruz” ifadesini kullandı. Yusuf UYANIK

Etiketler: Mehmet Salih Kaplan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Batman Esnaf
Sende Yorumla...