Advert
Advert
Yukarı
Advert

Davutoğlu: KİMYASAL SİLAH KULLANIMI MAZUR GÖRÜLEMEZ

ASKON Batman Şubesi’nin düzenlediği ‘Duruş Konuşmaları-Bilgi, Bilinç ve Ahlak’ konulu konferansına katılmak üzere Batman’a gelen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, herkesin kimyasal silahlara karşı net tavır sergilemesi gerektiğini vurguladı.

Davutoğlu: KİMYASAL SİLAH KULLANIMI MAZUR GÖRÜLEMEZ
Bu içerik 164 kez okundu.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Batman Şubesi’nin düzenlediği ‘Duruş Konuşmaları-Bilgi, Bilinç ve Ahlak’ konulu konferansa katılmak üzere Batman’a gelen Türkiye'nin 26'ncı dönem Başbakanı ve AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Batman Valiliğini ziyaret etti.

Davutoğlu, valilik ziyaretinde Vali Ahmet Deniz, AK Parti Milletvekili Ataullah Hamidi, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, AK Parti İl Başkanı Murat Güneştekin ve protokol üyeleri tarafından karşılandı.

"SAVAŞIN EN ACISI KİMYASAL SİLAHLARDIR"

Suriye'de devam eden savaş hakkında konuşan Davutoğlu, "Son 7 senedir Suriye'de insanlık tarihinin gördüğü en büyük katliamlar yaşanıyor. Suriye bize yabancı ve ırak bir ülke değil aksine akrabalık bağlarıyla bağlı olduğumuz, birçok şehrimizin, ilçemizin isimlerinin Suriye tarafından aynen muhafaza edildiği, akrabalık ilişkilerimizin olduğu kardeş bir ülke. Suriye ile ilişkilerimizi geliştirmek için iktidarımızın ilk günlerinden bu yana çok büyük çaba sarf etmiştik ve bu konuda da ciddi neticeler almıştık. Ama maalesef Beşar yönetimi Türkiye ile el ele Ortadoğu'da birlik ve beraberlik içinde ekonomik kalkınma yönünde hamleler yapmak yerine 2011'de kendi halkına karşı, kendi ordusunu şehirlere tanklarla, toplarla sürerek bir savaş açtı. En acısı da bu savaşı kimyasal silahlarla sürdürdü" dedi. 

“BİLGİ TÜKETİLECEK BİR NESNE DEĞİL BİR NİMETTİR”

Daha sonra "Duruş Konuşmaları Bilgi, Bilinç, Ahlak" konulu konferansta konuşan Davutoğlu, bilginin tüketilecek bir nesne olmadığını aksine Allah’ın kuluna lütfettiği ve insan olmaktan kaynaklanan bir nimet olduğunu söyledi. Konferansta konuşan Davutoğlu, "Bilgi tüketilecek bir nesne değil Rabbimizin bize lütfettiği insan olmaktan kaynaklanan bir nimettir. İnternet üzerinden elde edilen bilgiler malumattır bilgi değildir. Doğruluğu veya yanlışlığı tespit edilmemiş bir malumat yığınıdır. Malumat eğer içselleştirilirse özümsenirse bilgi olur. Eğer bilgi içselleştirilirse bilinç olur. Eğer bilinç davranışa yansıtılırsa bu da duruş olur. Ve bilgi tüketilecek bir nesne gibi değil, bir değer olarak görülmeli. Tarihte çok bilgi harmanlanması oldu. Milattan önce 5-6’ıncı yüzyılda, İslam Medeniyeti altında, modernite döneminde ve şimdi de küreselleşme döneminde yeni bir bilgi harmanlanmasıyla karşı karşıyayız. Hepimiz, bilginin asıl kaynağı üzerinde durmak durumundayız. Doğrudan kaynaklarından bilgi edinmek durumundayız" ifadelerini kullandı. 

Etiketler: ASKON Batman Şubesi Ahmet Davutoğlu ‘Duruş Konuşmaları-Bilgi Bilinç ve Ahlak’
Sende Yorumla...