Advert
Advert
Yukarı
Advert

Peygamber'e sevgi haykırıldı

Peygamber Sevdalıları Platformu, Batman Mevlid Alanı'nda Peygamber aşığı halkın yoğun katılımıyla "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliği düzenledi.

Peygamber'e sevgi haykırıldı
Bu içerik 337 kez okundu.

Otogar yanı Mevlid Alanında "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" temasıyla düzenlenen etkinliğe Peygamber aşığı halk yoğun ilgi gösterdi. Mevlid alanında "La İlahe İllallah Muhammed Resulullah" yazılı büyük Tevhid bayrakları asıldı. Coşku içinde geçen etkinlikte bazı vatandaşların, Peygambere olan sevgisini ifade eden dövizler taşıdıkları görüldü.

ETKİNLİK COŞKUYLA BAŞLADI

Yunus Emiroğlu ve Mehmet Ali Şimşek’in sunuculuğunu yaptığı etkinlik, Eşref Çiftçi’nin Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından salâvat ve tekbirlerin hiç susmadığı programda, Mevlid-i Şerif okundu. Mevlithanlardan Molla İsmail Tufan, İkbal Oğur, Muhammed Kömür ve Muhammed Baysal’ın okuduğu mevlitte özellikle Peygamber Efendimizin babasının vefatını anlatan bölümde meydanı dolduran on binlerce Peygamber sevdalısı tarafından duygu seli oluştu. Daha sonra etkinlikte; ilahi ses sanatçıları Özcan Atsat, Burhanettin Cebba, Rehber İlahi Grubundan Ömer Güneş, Abdullah Olam, Veysi Hiçyılmaz, Mücahit Oğur, Neytullah Karadeniz ve Peygamber Sevdalıları kız ve erkek ilahi gurubu sahnedeki yerini aldı. Sanatçılar tarafından efendimizin üzerine yazılan ilahi ve ezgilerin seslendirildiği sırada alanda coşku doruğa çıktı. Peygamber Efendimize olan özlemin doruğa çıktığı mevlit alanında oluşan manevi atmosfer, iliklere kadar hissedildi, insanlar efendimizin aşkıyla kendinden geçti. Yapılan konuşmaların ardından bir kez daha sahneye çıkan ilahi ses sanatçıları, Rehber İlahi Grubu ile Peygamber Sevdalıları Platformu çocuk kız ve erkek ilahi grubunun seslendirdiği ilahi ve ezgilere iştirak eden Batmanlılar tekbir ve salâvatlar getirdi. Program, İttihadul Ulema Yönetim Kurulu Üyesi Molla Abdurrahman İçlek’in yaptığı dua ile son buldu.

 

Etiketler: Peygamber'e sevgi haykırıldı Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama Peygamber Sevdalıları Platformu Batman
Sende Yorumla...