Advert
Advert
Yukarı
Advert

BATÜ’de'Teknokolik miyim?' konferansı

Genç Yeşilay koordinatörü ve Teknoloji Bağımlılığı Uzmanı İsmail Memiş'in katılımıyla düzenlenen konferans, Batı Raman Kampüsü Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda yapıldı.

BATÜ’de'Teknokolik miyim?' konferansı
Bu içerik 171 kez okundu.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, bir konuşma yapan Genç Yeşilay koordinatörü ve Teknoloji Bağımlılığı Uzmanı İsmail Memiş, teknoloji bağımlılığının anlaşılmasının kolay olmadığını söyledi. Memiş, "Sabah alarmlarla uyanıyoruz. Asansöre, otobüse biniyoruz. Kullandığımız bütün materyaller teknoloji ürünleridir. Teknolojiyi ne kadar ve nasıl kullanacağız. Bağımlılık en temelde kişinin kullandığı ve yaptığı bir eylem üzerine kontrolü kaybetmesi olumsuz bir yaşam sürdürmeye başlamasıdır. Bağımlılığın iki ana gündemi vardır. Biri eylemsel bağımlılıklar diğeri ise kimyevi bağımlılıklar. Kimyevi bağımlılıkları algılamak ve öğrenmek çok kolaydır. Eylemsel bağımlılıklar hayatımızın içerisinde olduğu için algılanması zor oluyor. Alışveriş ve kumar bağımlılığı eylemsel bağımlılıklar kategorisinde karşımıza çıkıyor." dedi.

Etiketler: BATÜ’de'Teknokolik miyim' konferansı İsmail Memiş Genç Yeşilay koordinatörü ve Teknoloji Bağımlılığı Batı Raman Kampüsü Fen Edebiyat Fakültesi
Sende Yorumla...