Yukarı

HAVAMANİA KONUŞULDU

Batman’da BATSO yönetimi ve müteahhitler, inşaat sektörünün aylardır beklediği ‘hava mania’ sorunuyla ilgili Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy ile görüştü.

HAVAMANİA KONUŞULDU
Bu içerik 1416 kez okundu.

Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) Başkanı Abdulkadir Demir ve yönetim kurulu üyeleri ile Batman'da inşaat sektöründe hizmet veren iş adamları, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy'u ziyaret etti. Belediye Meclis Salonunda BATSO yönetimiyle bir araya gelen Belediye Başkan Vekili Aksoy, inşaat sektörü ile iştigal eden iş adamlarının dilek, talep ve sorunlarını dinledi.

“İNŞAAT SEKTÖRÜ LOKOMOTİFTİR”

Toplantıda söz alan Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) Başkanı Abdulkadir Demir, “Batman, Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip bir ildir. İşsizlik sıralamasında da başı çekiyor. İnşaat sektörü Batman için bir lokomotiftir. Burada bulunan arkadaşlarımız inşaat sektöründe ciddi yatırımcılardır. Genelde yap sat yapıyorlar. Arkadaşlarımız iş yapmayınca piyasaya para girmiyor. Hesaplarda bulunan paralar çalışmayınca ne devlet bundan faydalanabiliyor, çalışmadığı için vergisini, SGK’sını nede Bağkur’unu ödüyor. Dolayısıyla bankalarda bulunan yastık altı paralardan faydalanamıyoruz. Batman’da çok ciddi bir daralma vardır. Bu nedenle birinci ağızdan hava manianın ne durumda olduğunu, ne yapılacağını, ne zaman sonuçlanacağını öğrenmek için hepimiz buradayız” dedi.

“SORUN BİZDEN KAYNAKLI DEĞİLDİR”

Batman'da inşaat sektörü ve havamania konusu ile ilgili sorunların kendilerinden kaynaklanmadığını kaydeden Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, sorunun çözümü konusunda ilgili kurumlarla görüşmeler yapılarak gerekli girişimlerde bulunduklarını ifade etti. Kentin sağlıklı gelişmesi yönünde, kanun ve nizam çerçevesinde yapılan her türlü talebin değerlendirildiğini belirten Aksoy, Batman'ın gelişmesinde, yeşillendirilmesinde ve kent kimliği kazanması yönünde her türlü çalışmanın yanında olduklarının altını çizdi.

Etiketler: batman belediye havamania BATSO Abdulkadir Demir Batman Ticaret ve Sanayi Odası belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy
Sende Yorumla...