Yukarı

“Bayramı evde geçirsinler”

28 Şubat yargısının verdiği kararların yok hükmünde olduğunu belirten Türkiye Yazarlar Birliği Batman Temsilcisi Şemsettin Dursun, "28 Şubat mağduru mahkûmların önümüzdeki bayramlarını evlerinde geçirmeleri için gereken yapılmalı." dedi.

“Bayramı evde geçirsinler”
Bu içerik 367 kez okundu.

600 civarında 28 Şubat ve FETÖ yargısı mağduru mahkûm yıllardır haksız yere cezaevinde tutuluyor. Çoğu 15-25 yıldır tutuklu bulunan bu mağdurların çilesinin sona ermesi için yükselen duyarlı sesler ise her geçen gün artıyor. Bu duyarlı seslerden biri de Türkiye Yazarlar Birliği Batman Temsilcisi Profesör Şemsettin Dursun… Dursun, dışarda olmaları halinde 15 Temmuz darbe girişimine direnenlerin başını çekeceklerine inandığı 28 Şubat mağdurlarının serbest bırakılmasını istedi.

15 TEMMUZ’DA ŞEHİT OLAN 28 ŞUBAT MAĞDURLARI VAR

“28 Şubat darbesi İslami camiaların bütün renklerine yapılmış korkunç bir darbedir.” açıklamasında bulunan Dursun, “Biz 28 Şubat mağdurlarını kamuoyu önüne tekrar taşımak istiyoruz. Şu an itibari ile 600’e yakın 28 Şubat mağduru var. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın bu sürecin bir an önce sonuçlanması noktasında talimatları olduğunu biliyoruz. Maalesef bürokrasi ve yargıdaki aksaklıklar sonucu bu mağduriyetler sonuçlandırılmamaktadır. 28 Şubat darbesi İslami camiaların bütün renklerine yapılmış korkunç bir darbedir ve bu mağdurlar 15 Temmuz darbe girişiminde dışarıda olmuş olsalardı aslanlar gibi meydanlarda olurlardı. Buna en somut örnek şehit Halil Kantarcı kardeşimizdir. Kantarcı 28 Şubat mağdurlarının sembol ismidir, genç yaşta mağdur edilerek, ailesi perişan olmuş ve 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olmuş. Hem 28 Şubat mağdurlarının hem de 15 Temmuz darbe girişiminin sembol ismidir.” dedi.

Etiketler: Bayramı evde geçirsinler 28 Şubat yargısı Türkiye Yazarlar Birliği Batman Temsilcisi Şemsettin Dursun FETÖ yargısı mağduru mahkûm
Sende Yorumla...