Yukarı

"Sağlık çalışanlarının yıpranma payı çıkartılmalı"

Batman SAĞ-ÇEV Başkanı Sıtkı Güneş, bütün sağlık çalışanlarının çalıştığı yıllar göz önünde bulundurularak yıpranma payının çıkartılması gerektiğini söyledi.

Bu içerik 372 kez okundu.

Batman Sağlık ve Çevrecilik Derneği (SAĞ-ÇEV) Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Güneş, "14 Mart Tıp Bayramı" münasebetiyle değerlendirmelerde bulundu. Sağlıklı birey ve toplumların oluşmasında en büyük pay sahiplerinin hekimler ve sağlık çalışanları olduğunu söyleyen Güneş, bu nedenle hekimlere ve sağlık çalışanlarına hak ettikleri saygıyı gösterip sahiplenmenin toplum olarak herkesin görevi olduğunu belirtti. Tıp ve sağlık alanında Batman'ın ciddi anlamda sıkıntılarının olduğunu bildiren Güneş, "Bu sorunlardan bazılarına değinecek olursak; nüfusu hızlı bir şekilde artan Batman'a bölge hastanesi artık cevap verememektedir. Bu nedenle Batman'a ikinci bir hastanenin yapılması gerekmektedir. Uzun zamandır Batman'da yapılacağı söylenen ikinci bir hastane için hâlâ somut bir adımın atılmamış olması üzüntü vericidir. Bu konuda acilen somut adımların atılması kamuoyunun en önemli beklentisidir." dedi.

"YIPRANMA PAYININ ÇIKARTILMASINI İSTİYORUZ"

Sağlık personellerinin maaşlarının yükseltilmesini ve hekim dışındaki personellerin de döner sermayelerinin artırılmasını istediklerini söyleyen Güneş, "Sağlık çalışanlarımızın döner sermayelerinin emekliliğe yansıtılması için çalışmaların bir an evvel sonuçlanmasını istiyoruz. Bütün sağlık çalışanlarımızın çalıştığı yıllar göz önünde bulundurularak yıpranma payının çıkartılmasını istiyoruz. Sağlık Bakanlığı ve bağlı teşkilatlarda çalışan hizmetli kadrosunda olan çalışanların VHKİ kadrosuna alınmasını istiyoruz." dedi.

Etiketler: batman SAĞÇEV Başkanı Sıtkı Güneş 14 Mart Tıp Bayramı
Sende Yorumla...