Yukarı

Çiftçilere sera naylonu desteği

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü öncülüğünde, İl Özel İdaresinin desteğiyle ilimiz merkeze bağlı Zorköy ve çevresindeki köylerde yaygınlaşmakta olan seracılık faaliyetlerine destek amacıyla; 58 çiftçiye ısı muhafazalı sera naylonu dağıtımı yapıldı.

Çiftçilere sera naylonu desteği
Bu içerik 448 kez okundu.

Zorköy’de düzenlenen programa Vali Ahmet Deniz, kamu kurum yöneticileri, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda çiftçi katıldı. Valiliğin destekleri ile Tarım İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Seracılığı Geliştirme Projesi” kapsamında İl Özel İdaresi tarafından % 100 hibe desteği ile Zorköy ve çevresinde bulunan köylerde seracılığın geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla toplam 58 çiftçimize 68 dekar alanda kullanılmak üzere ısı muhafazalı sera naylonu dağıtımı yapıldı. Programda çiftçilere kitaben kısa bir konuşma yapan Vali Deniz,  Batman’ın verimli topraklara sahip olduğunu belirterek, bir çiftçinin serada yılda iki ürün yetiştirerek yaklaşık 30 bin lira gelir elde ettiğini ifade etti. 

DEVLET ÇİFTÇİYİ DESTEKLİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın talimatları doğrultusunda Devlet tarafından çiftçilere gerekli desteklerin yapıldığını ifade eden Vali Deniz, “Batman’da geçen yıl Sayın Cumhurbaşkanımızın katıldığı toplu açılış töreninde 600 milyon maliyetli sol sahil projesinin açılışı yapıldı. Bu proje kapsamında 130 bin dönüm arazi sulanacak. Bu çiftimize verilen değerin bir göstergesidir. Bunun için daha çok çalışacağız ve daha çok üreteceğiz. Bunun yanında sanayileşeceğiz, gelişeceğiz ama tarıma da çok önem vereceğiz, çünkü biz bir tarım ülkesiyiz ” diye konuştu. Konuşmanın ardından Vali Deniz tarafından çiftçilere sera naylonu dağıtımının yapılmasıyla program sona erdi. 

Etiketler: Çiftçilere sera naylonu desteği Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Vali Ahmet Deniz
Sende Yorumla...