Yukarı

Bakan Gül’e Sise Ana soruldu

HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından cevaplanması istemiyle Meclise soru önergesi verdi.

Bakan Gül’e Sise Ana soruldu
Bu içerik 327 kez okundu.

79 YAŞIN ÜSTÜ KAÇ HÜKÜMLÜ VAR?

Tarsus’ta hükümlü bulunan 78 yaşındaki hasta tutuklu Sisê Ana’nın sağlık durumunun her geçen gün daha da ağırlaştığı ve sağlık gözetiminde bulunması gerektiğini belirten Aslan “Ağır hasta ve yaşlı olan Sise Bingöl’ün cezaevinde bulunmasının hayati risk taşıdığı göz önünde bulundurulduğunda neden Bakanlık olarak önlem almıyorsunuz? Ağır hasta ve yaşlı hükümlüler için yasada öngörülen ev hapsi ve benzeri infaz hükümleri neden uygulanmıyor? Türkiye’de ağır hasta tutuklu ve hükümlülerin sayısı ve hastalık düzeyleri nedir? Türkiye cezaevlerinde 70 yaşın üzerinde kaç tutuklu yargılanan ve kaç hükümlü var? Sise Bingöl yaşında olup, ağır hastalık geçiren mahpusların tutukluk durumunun evrensel hukuk normlarındaki karşılığı nedir? Sise ana ve benzer durumdaki hasta ve yaşlılar için bir adım atacak mısınız?” dedi.

Etiketler: Bakan Gül’e Sise Ana soruldu HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül soru önergesi
Sende Yorumla...