Yukarı

ÖKTEN: KAYIT DIŞI İSTİHDAMA İZİN YOK!

Batman’da kayıt dışı istihdamla mücadelenin aralıksız devam ettiğini kaydeden SGK Batman İl Müdürü Alaettin Ökten, kayıt dışı istihdama izin verilmeyeceğini belirterek, kayıt dışı işçi çalıştıranlara cezai işlemlerin olacağını söyledi.

ÖKTEN: KAYIT DIŞI İSTİHDAMA İZİN YOK!
Bu içerik 787 kez okundu.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Batman İl Müdürü Alaettin Ökten ve Mali İşler Müdürü Veysi Ertaş ile beraber Batman Basın Derneği Başkanı ve Tarafsız Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Cebrail Uyanık’ı makamında ziyaret etti.Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Ökten, SGK Batman İl Müdürlüğünün çalışmaları hakkında bilgi verdi. SGK Batman İl Müdürü Ökten, kayıt dışı istihdam konusunda sonuç almanın, yasal düzenlemeler dışında tüm kurumların bir bilinç ve kültür oluşturmak için sunacağı katkıyla mümkün olabileceğini söyledi.

“BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ”

Kayıt dışı istihdamla mücadelenin SGK'nın öncelikli stratejik hedefleri arasında olduğunu belirten Ökten, “Kayıt dışı istihdam konusunda yasal düzenlemeler, normlar, cezalar elbette sonuç elde etmeye yardımcı olmakta ama bu konuda bir bilincin oluşması, kültürün oluşması tüm kurumların sunacağı katkıyla mümkün. Tüm kamu kurum ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içinde bu sorunla mücadele edeceğiz" dedi.

“ÖZVERİYLE ÇALIŞMAKTAYIZ”

Ökten konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Sosyal Güvenlik Kurumu olarak değişen sosyal güvenlik ihtiyaç ve risklerine karşı toplumu güvence altına alarak güvenilir, kaliteli ve yenilikçi bir anlayışla sürdürülebilir bir sosyal güvenlik hizmeti sunmaktır. Ayrıca; insan odaklı hizmet anlayışı içinde süratli ve kaliteli sosyal güvenlik hizmeti sunmayı görev edinmiş kurumumuz ülkedeki tüm vatandaşlara hizmet verme ayrıcalığına sahip bir kurumdur. Bu ayrıcalık büyük bir sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Bizler vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için bıkmadan usanmadan çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Ülkemiz ve insanımıza en iyi hizmeti sunmak için hiçbir vatandaşımızı ayırt etmeden sosyal güvenlik şemsiyesi altında işlemlerini yapmanın ve sağlık hizmeti sunmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da aynı özveriyi göstereceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.” Yusuf UYANIK

Etiketler: Alaettin Ökten kayıt dışı istihdam SGK Batman Mali İşler Müdürü Veysi Ertaş Cebrail Uyanık
Sende Yorumla...