Yukarı

Şehit yakınlarının anıları kitaplaştırıldı

Gaziantep’te 1 Mayıs 2016 tarihinde DEAŞ terör örgütünün bomba yüklü araçla saldırısını önlemeye çalışırken şehit olan polis memuru Yusuf Erin’in Batman’da ikamet eden eşi Rabia Erin, 128 şehit yakınına ulaşarak onların anılarından oluşan bir kitap yazdı.

Şehit yakınlarının anıları kitaplaştırıldı
Bu içerik 262 kez okundu.

Gaziantep’te 1 Mayıs 2016’da DEAŞ’lı teröristlerin emniyet müdürlüğüne yönelik yapmak istedikleri bombalı araç saldırısını erken fark ederek büyük bir faciayı önleyen Şehit Polis Memuru Yusuf Erin’in eşi Rabia Erin, eşini ve diğer şehitleri unutturmamak adına ulaştığı 128 şehit ailesinin anılarından derlenen bir kitap yazdı. “Ayyıldızın gölgesindekiler, vatan sağolsun" isimli kitabı oluşturmasındaki amacının eşi ve eşi gibi vatan için şehit olanların isimlerini unutturmamak olduğunu vurgulayan 2 çocuk annesi Rabia Erin, şunları kaydetti: “Kitabımızın üçüncü baskısını çıkaracağız. Ücretsiz olarak tüm Türkiye’ye gönderilmek üzere çıkaracağız. Herkesin mutlaka okumasını tavsiye ediyorum. Eşim için kendi hikayemizi de yazdım. Eşim şehit olduğunda bir buçuk aylık hamileydim. Şuan bir oğlum bir de 14 aylık kızım var. Eşimin ve diğer şehitlerimizin adını unutturmamak adına çalışmalarda bulunmak istiyorum. Batman’da da eşimin adının yaşatılmasını çok isterim.”

Etiketler: Şehit yakınlarının anıları kitaplaştırıldı DEAŞ terör örgütü Gaziantep Yusuf Erin Rabia Erin 128 şehit yakını kitap yazdı
Sende Yorumla...