Yukarı

Berlin’de Batman tanıtıldı

Dünya turizminin en büyük buluşma noktası ITB Berlin Uluslararası Turizm Borsası 52’nci kez kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Berlin’de Batman tanıtıldı
Bu içerik 519 kez okundu.

Dünyanın en büyük turizm fuarı olan Uluslararası Berlin Turizm Fuarı’nın (ITB) bu yıl 52.’si düzenlendi. Fuarın resmi açılışını Almanya Başbakanı Angela Merkel’in katılımıyla gerçekleşti. Bu yılki fuara 186 ülke ve bölgeden yaklaşık 10 bin firma katılım sağladı. Bu yıl ziyaretçi sayısında da önemli bir artış yaşandı. Batman, tüm güzellikleriyle ITB Berlin Turizm Borsası’nda yerini aldı. Batmanı ve bölgenin tanıtımını yapan, GATOB Başkanı Hüseyin Aslan Real Konak Otel’in Genel Koordinatörü olması sebebiyle de Batman’ın en lüks otelini Turizm Borsasında tanıttı. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş,, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türsab Başkanı FiruzBağlıkaya,Türob başkanı Timur Bayındır , Turofed başkanı Osman Ayık ve Türsab Uluslararası Koordinatörü Hüseyin Baraner Batman standını ziyaret ettiler. Batman standında Batmanı en iyi şekilde tanıtan GATOB Başkanı Hüseyin  Aslan ve  Batman İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı,  Batman valiliğinin hediyesi olan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un isminin yazılı olduğu kilim ile petrolden doğan kentin sembolü olan  olan at başını  takdim etti. GATOB Başkanı Hüseyin Aslan, ziyaret ettiği büyük acenta ve tur operatörlerine bölgenin Turizm için çok iyi bir destinasyon olduğunu; Batman, Hasankeyf ve Midyat’ın Turizm rotası, tarihi ve Kültür için çok önemli olduğunu dile getirerek onları bölgeye davet etti. Batman İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı’da Batman standında gelen misafirlere Batman’ın yöresel lezzetlerinden ikram ederek Batman’ı güzel bir şekilde tanıttı.

3 BİN 79 METREKARELİK DEV STAND

Kültür ve Turizm Bakanlığınca destinasyon odaklı bir tanıtım anlayışıyla oluşturulan ve Batman, Antalya, Ege, İstanbul / Marmara ile Anadolu’nun öne çıkarılacağı ITB Berlin’deki 3 bin 79 metrekarelik dev Türkiye standında, THY ile birlikte, 20 seyahat acentası, 50 otel, 20 valilik ve 40 birlik, dernek, belediye ile kalkınma ajansı yer aldı.

AVRUPALI TURİST SAYISI YENİDEN ARTACAK

Türkiye’nin en çok ziyaretçiyi ağırladığı Almanya’nın bu yıl turizmde çok daha fazla yükselişe geçeceğini vurgulayan Bakan Kurtulmuş, ITB Berlin Uluslararası Turizm Borsası’nın Türkiye’yi ziyaret edeceğini ve Avrupalı turist sayısına da doğrudan etki edeceğini belirtti. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, turizmi ve kültürü birer yumuşak güç unsuru olarak kullandıklarını dile getirerek, “Türkiye, turizmde geçtiğimiz yıl olağanüstü bir performans ortaya koydu. 2018 yılının ise turizmde fevkalade güzel geçeceğini yabancı tur operatörleri de ifade ediyor ve yüzde 70’lere varan rezervasyon artışlarına işaret ediyorlar. Turizmde hedeflediğimiz bu yıl ki büyük yükselişimizde en önemli paydaşın yine Almanya olacağına ve Alman misafirlerimizin sayısının bu yıl çok daha fazla artacağına inanıyoruz.” dedi

.

Etiketler: Berlin’de Batman tanıtıldı ITB Berlin Uluslararası Turizm Borsası fuar batman Berlin Turizm Fuarı Almanya GATOB Başkanı Hüseyin Aslan Batman İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı
Sende Yorumla...