Spor malzemesi dağıtıldı
Advert
Advert
Yukarı

Spor malzemesi dağıtıldı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından merkez ve merkeze bağlı köylerde eğitim veren ilk ve ortaokullara spor malzemesi dağıtıldı.

Spor malzemesi dağıtıldı
Bu içerik 297 kez okundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve şube müdürlerinin de Batman Spor Lisesi Konferans Salonunda katıldığı programda Batman merkez ve merkeze bağlı köylerdeki ilk ve ortaokullarına spor malzemesi dağıtımı yapıldı. Spor malzemesi dağıtım programında okul müdürlerine konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, sporda başarılı olan öğrencilerin akademik derslerinde de başarılı olmaları gerektiğini vurguladı. Kurtaran, "İlimizde 30 binin üzerinde lisanslı sporcumuz bulunmaktadır. Bir şehirde spor faaliyetleri ne kadar fazlaysa o şehir o kadar hareketlidir. Bizler, eğitimciler olarak öğrencilerimizin sportif faaliyetlerinde gereksinim duydukları ihtiyaçları da karşılamamız gerekiyor. Bu sebepten ötürü öğrencilerimize spor malzemesi dağıtıyoruz. Okullardaki yetenekli çocuklarımızı tespit etmek ve onları doğru bir şekilde yönlendirmeliyiz. Bu konuda çocuklarımıza rehberlik etmeliyiz. Yani bir çocuğumuz bir spor dalında yetenekliyse sahip olduğu yeteneği en iyi şekilde geliştirmesine yardımcı olmalıyız. Öğrencilerimizin sportif faaliyetlerindeki başarılarının yanı sıra akademik alanda da başarılı olmalarını istiyoruz. Yetiştireceğimiz sporcular; bilgi sahibi, kendini her açıdan yetiştirmiş, kültürlü bireyler olmalıdır. Bir sporcu her şeyden önce çevresine iyi örnek olmalıdır. Bu noktada, biz eğitimcilere çok ciddi sorumluluklar düşmektedir." dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran'ın konuşmasının ardından içinde voleybol topu, basketbol topu, futbol topu, hentbol topu, voleybol filesi, masa tenisi filesi, masa tenisi raket ve topu ile badminton raket ve badminton topu bulunan spor malzemelerinin okullara dağıtımları yapıldı.

Etiketler: Spor malzemesi dağıtıldı Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Spor malzemesi
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir