Yukarı

Çalıştığı işin fabrikasını kurdu

Daha önce işçiliğini yaptığı tekstil sektöründe yıllarca çalışan Batmanlı girişimci Yahya Aydın, kurduğu tekstil fabrikasıyla 80 kişiyi istihdam etmenin mutluluğunu yaşıyor.

Çalıştığı işin fabrikasını kurdu
Bu içerik 334 kez okundu.

2012 yılında işçi olarak başladığı tekstil sektöründe azmi ve kararlılığıyla 6 yıl gibi kısa bir sürede kendi işini kurmayı başaran evli ve 4 çocuk babası Yahya Aydın, onlarca kişiyi istihdam etmenin mutluluğunu yaşıyor. Organize Sanayi Bölgesinde tekstil fabrikası kurarak 80 kişiyi istihdam eden Aydın, ürettiği ürünleri Türkiye’deki çeşitli firmalara vermekle birlikte yurt dışına kadar ihraç ettiğini söyledi. Hükümet tarafından destek verilmesi takdirde istihdam sayısını iki katına çıkarmayı hedeflediğini aktaran Aydın, kendi memleketindeki insanlara ekmek kazandırmanın her zaman sevincini yaşadığını belirtti. Bölge halkının işsizlikle mücadele ettiğini ve bu nedenle işsiz olan vatandaşlara iş kapısı olmak hayaliyle kendi işini kurduğunu vurgulayan Aydın, "5-6 sene önce bir tekstil fabrikasında çalışıyordum. Şu an Elhamdülillah yaklaşık 80 kişiye ekmek kapısı olduk. Yerli ve yabancı firmalara çalışıyoruz. Amacımız işçi sayımızı daha da yükseltmektir. Memleketimize, bölgemize faydalı olmaya çalışıyoruz. Bu yörenin halkı olduğumuz için kendi halkımıza katkımız olsun diye böyle bir işe giriştim." dedi.

"Amacım faydalı bir iş kapısı açmaktı"

İstihdamı artırmak için yetkililerin desteğini isteyen Aydın, "7 aydır üstüne kata kata çalışıyoruz. Amacımız daha da ileriye gitmektir. Tekstil hayatı insana dayalı bir sektör olduğu için sorun ve sıkıntılarımız çok fazladır. Her konuda devlet bize daha fazla destek verirse daha çok insana ulaşıp, istihdam sağlayabiliriz. Amacımız hem memleketimize hem de halkımıza faydalı bir iş kapısı açmaktı, elhamdülillah bu da bize nasip oldu. Tekstil sektörü hep daha ilerisini istiyor. Destek verildiği takdirde işlerimiz daha da ileriye gidecektir. Şu an 80 kişi çalışıyor ama hedefimiz bunun iki katıdır. İnşallah bunu başaracağımıza inanıyoruz." diye konuştu. 

Etiketler: Çalıştığı işin fabrikasını kurdu Yahya Aydın Batmanlı girişimci Organize Sanayi Bölgesi
Sende Yorumla...