Engelsiz Engelliler Derneği açıldı
Advert
Advert
Yukarı

Engelsiz Engelliler Derneği açıldı

Batman merkezde 200'ün üzerinde üyesi olan Batman Engelsiz Engelliler Derneği açıldı.

Engelsiz Engelliler Derneği açıldı
Bu içerik 351 kez okundu.

Engellilerin önündeki engelleri kaldırmak amacıyla kurulan ve 200'ün üzerinde üyesi olan Batman Engelsiz Engelliler Derneği açıldı. Batman merkez GAP Mahallesi'nde bulunan dernek açılışına Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Sason Kaymakamı Okkeş Beyaz, Batman Engelsiz Engelliler Derneği Başkanı Muzaffer Yıldırım, dernek üyeleri ve aileleri katıldı. Dernek açma amacını anlatan Batman Engelsiz Engelliler Derneği Başkanı Muzaffer Yıldırım, engellilerin önündeki engelleri bir nebzede olsa kaldırmak ve dernek bünyesinde eğitim, sağlık, iş istihdamı konusunda faaliyet göstereceklerini söyledi. Yıldırım, "Derneğimizin ilk amacı sağlık ve eğitim, eğitim almak, eğitim vermek, üretmek, öğrenmek, etkinliklere katılmak, kurs verme ve alma gibi amcalarımız var. Derneğimiz bir diğer amacı engelleri ortadan kaldırmak. Biz hiçbir zaman kendimizi engelli olarak görmedik ve görmeyeceğiz. Bizi engelliyorlar o ayrı mesele, inşallah onlar da kalkacak ortadan. Üye sayımız 200 küsurdur. Derneğimizin asıl amacı birbirimize sahip çıkmak, birbirimizi sormak, yardımlaşmak." dedi. 

Etiketler: Engelsiz Engelliler Derneği açıldı Batman Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş Sason Kaymakamı Okkeş Beyaz Batman Engelsiz Engelliler Derneği Başkanı Muzaffer Yıldırım
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir