Ağır vasıta, kadına hafif geliyor
Yukarı

Ağır vasıta, kadına hafif geliyor

Batman’da belediye otobüslerinde çalışan ve kentin simgesi haline gelen 3 kadın şoföre, ağır vasıta hafif geliyor.

Ağır vasıta, kadına hafif geliyor
Bu içerik 759 kez okundu.

Batman Belediyesinin halk otobüslerinde 2,5 yıl önce şoför olarak göreve başlayan Pelda Gül, Nurhan Epaydın ve Gülşen Güneş kentin simgesi haline geldi. Kentte, üniversite ve havalimanı hattında çalışan kadın sürücüler, trafikte titizlikle ilerlemeleri ve kurallar uymalarıyla vatandaşların beğenisini kazanıyor. Ağır vasıtanın kendilerine hafif geldiği kadın kaptanlar, 8 Mart’ta da yolları arşınlıyor.

“GÖRENLER TEBRİK EDİYOR”

Evli ve bir çocuk annesi Pelda Gül (26), insanların kendilerini güzel karşıladığını belirterek, “Günde 6 saat çalışıyorum. Üniversite hattı üzerinde gidip geliyorum. Her şey yolunda bir sıkıntı yok. İnsanlar gayet güzel karşılıyor. 2,5 yıldır bu işi yapıyorum. Memnunum yolcularda memnun. Görenler tebrik ediyor” dedi.

“KADIN İSTERSE HER ŞEYİ BAŞARIR”

Havalimanı hattında görev yapan Gülşen Güneş (39), mesleğini bütün kadınlara önerdi. Kızının öğretmeninin tavsiyesiyle işe başladığını anlatan Güneş, “Öğretmen hanım, ‘Belediye’den kadın şoför alımı var. Siz güzel araç kullanıyorsunuz başvurun’ dedi. Başvurdum ve bütün kadınlara öneriyorum. Kadın isterse her şeyi başarır. Tavsiye ediyorum. Herhangi bir olumsuz tepki almadım. Yolcular bizi görünce şaşırıyorlar. Bu kocaman otobüsü nasıl kullanıyorsunuz diye. Fark yok, kadın isterse her şeyi becerir. Yollarda kadın şoförler görmek istiyoruz” diye konuştu.

Etiketler: Ağır vasıta kadına hafif geliyor Batman belediye otobüsleri Pelda Gül Nurhan Epaydın Gülşen Güneş Batman Belediyesinin halk otobüsleri
Sende Yorumla...