Yukarı

AKSOY: AHMET KAYA İSMİNİ KALDIRMADIK

Huzur Mahallesi’nde bulunan Ahmet Kaya Bilgi Evi’nde çalışmaları denetleyen Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, son günlerde halk evlerinin isim değişikliği ile ilgili olarak kamuoyunda yanlış bir algının oluştuğunu belirtti.

AKSOY: AHMET KAYA İSMİNİ KALDIRMADIK
Bu içerik 487 kez okundu.

Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Batman’ın çeşitli mahallelerinde bulunan Bilgi Evlerini ziyaret ederek son durum hakkında kamuoyunu bilgilendirdi. Bilgi Evlerine giderek son çalışmalar hakkında bilgi alan Aksoy, çalışmaların son aşamaya geldiğini yaklaşık iki hafta içerisinde çalışmaların tamamlanarak tesislerin mahalle sakinlerinin hizmetine sunulacağı müjdesini verdi.

İSİMLERE MAHALLE ADI EKLENDİ

Belediyeye ait halk evlerinde tadilat çalışmaları nedeniyle tabelaların indirildiği halkevlerinin yerlerinin daha iyi anlaşılması için isimlerin başına mahalle adlarının eklendiğini belirten Aksoy, bu çerçevede Ahmet Kaya halkevinin bulunduğu Huzur Mahallesinden dolayı tesisin adının “Huzur Mahallesi Ahmet Kaya Halkevi” olarak düzenleneceğini söyledi.

YENİ TESİSLER YAPILACAK

Dezavantajlı mahallelerde uygun yerlerin bulunması halinde yeni tesisler yapmayı hedeflediklerini de ifade eden Aksoy: “Diğer mahallelerde yaptığımız tesislerin daha büyüklerini yaparak gençlerin ders çalışıp spor yapabilecekleri ve zamanlarını kültürel etkinliklerle değerlendirebilecekleri tesisler yapmayı hedefliyoruz” dedi.

Etiketler: AKSOY AHMET KAYA İSMİNİ KALDIRMADIK Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy Ahmet Kaya Bilgi Evi
Sende Yorumla...