TESSEP’ten Kadınlar Günü mesajı
Advert
Advert
Yukarı

TESSEP’ten Kadınlar Günü mesajı

Tesettür Seferberliği Platformu (TESSEP) Batman İl Temsilciliği, sözde kadın haklarını savunma adına kutlamaların yapıldığı 8 Mart münasebetiyle basın açıklaması yaptı.

TESSEP’ten Kadınlar Günü mesajı
Bu içerik 224 kez okundu.

Dernek binasında düzenlenen basın açıklamasını TESSEP Batman İl Temsilcisi Sadiye Çoban okudu. Çoban, "Kadınları anma ve kutlama programları her ne kadar 1800'lü yılların sonlarına dayandırılıp bunun mimarları Avrupa ülkeleri olarak gösteriliyor olsa dahi aslında İslam Peygamberi Hazreti Muhammed bin 400 yıl önce kadın hakları üzerinde durmuş ve Allah'ın izniyle kalıcı çözümler getirmiştir. Peygamber Efendimiz, Veda Hutbesi'nde şöyle buyurmaktadır: Ey insanlar! Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz, kadınları Allah'ın emaneti olarak aldınız. Onların namuslarını ve iffetlerini Allah'ın adına söz vererek aldınız. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız ve onların da sizin üzerinizde hakları vardır. Veda Hutbesi'nde kadınlar için söylenen bu sözler hiçbir insan hakları ve kadın hakları beyannamesinde yer almamaktadır. Bizler, pratikte kendi gözlerimizle buna şahit olmaktayız." dedi.

Etiketler: TESSEP’ten Kadınlar Günü mesajı TESSEP Batman İl Temsilcisi Sadiye Çoban
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir