ÇÖKME TEHLİKESİ OLAN EVDE YAŞAYAN AİLE YARDIM BEKLİYOR
Yukarı

ÇÖKME TEHLİKESİ OLAN EVDE YAŞAYAN AİLE YARDIM BEKLİYOR

Batman'da kerpiç evde yaşam mücadelesi veren Abdurrahman Unutur ve eşi, kaldıkları evlerinin yıkılmak üzere olduğunu ifade ederek yetkililer ve hayırseverlerden yardım talep etti.

ÇÖKME TEHLİKESİ OLAN EVDE YAŞAYAN AİLE YARDIM BEKLİYOR
Bu içerik 337 kez okundu.

Batman'da yaşayan ve maddi imkânları olmayan Unutur ailesinin evi çökme tehlikesiyle karşı karşıya. 19 Mayıs Mahallesinde bulunan tek katlı ve tek odalı derme çatma evde oturan Unutur çifti, evleri her an üzerlerine çökecek korkusuyla yaşıyor.

Tek odalı kerpiç evde yaşam mücadelesi veren Abdurrahman Unutur (83) ve eşi Zahide Unutur kendilerine uzanacak bir yardım elini bekliyor.

Yaşlılık maaşı ve Sosyal Yardımlaşma Vakfından kendilerine gelen günlük bir öğün yemekle yaşam mücadelesi veren Unutur çifti, maddi imkânsızlık nedeniyle yaptıramadıkları evlerinin onarımı için yetkililerden ve hayırseverlerden kendilerine uzanacak bir yardım elini bekliyor.

"EV KONUSUNDA YARDIMCI OLMALARINI İSTİYORUZ"

Maddi durumu olmadığı için böyle bir evde yaşadıklarını belirten Abdurrahman Unutur, "83 yaşındayım, 50 sene boyunca çiftçi olarak tütün, karpuz, kavun gibi birçok şey ekip satıyor, geçimi sağlıyordum. Son 20 yıldır rahatsız olduğumdan dolayı çalışamıyorum. İki tane kerpiçten evimiz var biri iki odalı biri de tek odalıdır. 4 çocuğum var, bir çocuğum iki odalı evde kalıyordu, ev kullanılmaz halde olduğu için evden çıkıp İstanbul'a çalışmaya gitti. Diğer oğlum da amelelik yaparak geçimini sağlamaya çalışıyor. Şu anda eşim ile beraber tek odalı evde kalıyoruz. Komşuların yardımı, devletin bize verdiği günlük bir öğün yemek ve yaşlılık maaşıyla geçiniyoruz. Evimiz çok eski, maddi durumum olmadığı için tadilat yapamıyorum. Devletten bize ev konusunda yardımcı olmalarını istiyorum." diye konuştu.

"BEYAZ EŞYAMIZ HİÇ YOK"

"Bütün eşyamız bu odanın içindekilerdir. Burada yiyip, içip yatıyoruz. Beyaz eşyamız hiç yok. Her şeyimiz bu odada kalıyor. Komşularımız bize bir televizyon vermişti o da şimdi çalışmıyor. İki kızım var, evimiz tek odalı olduğu için ne kızlarımı ne de kimseyi misafir edemiyoruz."

"Öncelikle Allah'tan iman istiyor, hayırseverlerden de bize yardımcı olmalarını bekliyorum"

Tevekkül örneği gösteren Unutur, son olarak, "Öncelikle Allah'tan iman istiyor, yetkililerden ve hayırseverlerden de ev ve eşya konusunda bize yardımcı olmalarını istiyoruz." dedi.

Etiketler: Batman Abdurrahman Unutur ÇÖKME TEHLİKESİ OLAN EVDE 19 Mayıs Mahallesi tek katlı ve tek odalı derme çatma ev Tek odalı kerpiç ev yardım elini bekliyor
Sende Yorumla...

2022 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.