PZK’DEN DEVA’YA ZİYARET
Yukarı

PZK’DEN DEVA’YA ZİYARET

PZK-Batman (Kürt Dil Platformu) bileşenlerinden oluşan bir heyetle Batman DEVA Patisi İl Başkanlığını ziyaret etti.

PZK’DEN DEVA’YA ZİYARET
Bu içerik 128 kez okundu.

Heyet, İl Başkanı Melik Müjdeci ve yönetimi tarafından sıcak bir şekilde karşılandı.

PZK sözcüsü Devran Yıldız, PZK-Kürt Dil Platformunu tanıttı “Kürt Dil Platformu üç senedir siyasetçiler, sivil toplum örgütleri, aydın, akademisyen, dil bilimcileri ve kişilikler; Kürt dilinin resmi ve eğitim dili olması için oluşturuldu. Kurulan PZK Kürt Dil Plaformuna bağlı olarak, aynı amaçla yakın zamanda PZK-Batman temsilciliği kuruldu. Ziyaretimizin amacı Partinizin Kürtçenin resmi dil ve eğitim dili olmasını gündemine alması ve aynı zamanda imza kampanyasına da destek olmasıdır. Ayrıca Okullarda 5,6,7,8. sınıflar için 21 Ocak tarihine kadar kürtçe seçmeli ders başvurularının yapılması gerektiği, Bu çalışmada önerileriniz ile Partinizin desteğini görme beklentisi içindeyiz” dedi.

Batman DEVA Partisi İl Başkanı Melik Müjdeci bu ziyaret için heyete teşekkür etti. Müjdeci "Ana dil meşru ve yaşamsal bir haktır, insan haklarının olmazsa olmazıdır ve ana dil, herkese anasının ak sütü gibi helaldir. Parti Programımızda da 'Demokratik Devletler vatandaşlarının anadillerine yönelik taleplerine cevap üretmekle de yükümlüdürler.' Genel Başkanımızın da bu doğrultuda verdiği demeçler bilginiz dahilindedir. Ayrıca seçmeli ders konusundaki hassasiyetiniz de hassasiyetimizdir. PZK'nin istekleri gündemimizde olacak, PZK-Batman'ın çalışmalarında başarılar diliyor, her zaman her konuda iletişim halinde olmak istiyoruz” dedi.

Sıcak ve verimli geçen ziyaret devamlı iletişimde olma temennisiyle, başarılı bir şekilde sona erdi.

Etiketler:
Sende Yorumla...

2022 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.