BELEDİYEDEN KONSER DEĞİL HİZMET BEKLİYORUZ
Yukarı

BELEDİYEDEN KONSER DEĞİL HİZMET BEKLİYORUZ

Ekonomik sıkıntıların had safhada olduğu bir dönemde Batman Belediyesinin büyük paralar harcayarak konserler düzenlemesine bir anlam veremediklerini belirten halk, duruma tepki göstererek belediyeden hizmet ve istihdam beklediklerini söyledi.

BELEDİYEDEN KONSER DEĞİL HİZMET BEKLİYORUZ
Bu içerik 988 kez okundu.

Batman Belediyesinin büyük paralar harcayarak düzenlediği konserler halktan tepki görüyor.

Batman halkı, pandemi sonrası yaşanan büyük ekonomik sıkıntıların ve işsizliğin çözüm beklerken belediyenin yatırım ve istihdam yerine israfa kaçan konserler düzenlemesinin doğru olmadığını vurguladı.

Ekonomik sıkıntıların yaşandığı böylesi günlerde konserlerin Batman için pek bir şey ifade etmediğini söyleyen halk, belediyeden iş sahalarının açılmasını, yatırım yapılmasını, altyapı sıkıntılarının giderilmesini istedi.

Vaka sayısının azaldığı bir ortamda salgının dikkate alınmamasına da tepki gösteren halk, konserlerde sosyal mesafeye ve kurallara dikkat edilmediğini, bu durumun ilde salgının tekrar yükselişe geçmesine neden olabileceğini vurguladı.

“EKONOMİK SIKINTILAR ÇEKTİĞİMİZ ŞU DÖNEMDE SIK SIK KONSERLERİN YAPILMASINA KARŞIYIZ”

Batman halkı hizmet beklerken belediyenin mesaisini ve parasını konserlere harcamasını doğru bulmadıklarını belirten Abdülkadir Altsoy, “Halk belediyeden hizmet beklerken, halkın ekonomik sıkıntılar çektiği şu dönemde sık sık konserlerin yapılmasına karşıyız. Öncelikle bu konserler bizim inancımıza da terstir. Bu konserlerin amacı nedir? Hizmetin olmadığı Batman’da konserlerin yapılması çok yanlıştır. Konserlere çok fazla paralar harcanıyor. Bu paraları Batman’ın ekonomisine katabilirler. İşsizliği giderecek bir sürü iş var. Halkın paralarını bu şekilde harcamak vicdanen insanı üzüyor.” dedi.

“BU PARALAR HALK İÇİN DAHA İYİ DEĞERLENDİRİLEBİLİR”

Halkın belediyeden konser yerine hizmet beklediğini vurgulayan Hikmet Duruş, “Belediye halka daha iyi hizmet götürebilir. Açıkladığı projeleri faaliyete koyabilir. Konserler azaltılırsa paralar daha iyi hizmetlere dönüştürülebilir. Konserler o kadar gerekli değildir. Halk için azaltılmasında fayda vardır. Bu paralar halk için daha iyi değerlendirilebilir. Daha iyi hizmetler olabilir. Belediyeye çağrım Batman’a, halka hizmet etmeleridir.” ifadelerini kullandı.

 “DAHA FAYDALI PROJELER YAPILABİLİR”

İşsizliğin had safhada olduğu bir zamanda konserlere milyonların harcanmasının yanlış olduğunu belirten Emrullah Çiftçi ise şunları söyledi:

“2 gün önce de bir konser oldu. Yüksek miktarda paralar harcanıyor. Bu ekonomik krizde halk büyük bir sıkıntıda, işsizlik had safhadadır. Bu bütçeler daha iyi değerlendirilip daha faydalı projeler yapılabilir. İş ve istihdam alanında hakikaten çok projeye ihtiyaç var. Konserlerde mesafe sıfır. Örfümüze, inancımıza uygun olmayan bir şekilde konserlerin yapılması üzücü bir durumdur.”

“KONSERLERE VERİLEN PARALAR FAKİRLERE DAĞITILSA DAHA İYİ OLUR”

Konserlere harcanacak paranın yoksul halka dağıtılması gerektiğini ifade eden Celal Saydam, “Bu konserlere verilen milyonlarca paranın fakir halka sunulsa çok daha iyi olur. Belediyeden istediğimiz halkı düşünsün. Konserlere vereceği milyonlarca parayı fakir halka versin, yatırım yapsın. Belediye sokaklara baksın. Çoğu yer çamur içerisinde. Onları yapsınlar. Yani halkı düşünsünler. Bu paraların halka verilmesi, halkın ekonomik sıkıntılardan kurtulmasına sebep olur.” açıklamasında bulundu.(İLKHA)

Etiketler: Batman Belediyesi konserler büyük paralar harcayarak halk vatandaşlar BELEDİYEDEN KONSER DEĞİL HİZMET BEKLİYORUZ Batman belediyesi hizmet konser Batman
Sende Yorumla...

2022 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.