DTUMED, OLAĞAN KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ
Yukarı

DTUMED, OLAĞAN KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Dünya Toplumsal Uyuşturucu ile Mücadele ve Eğitim (DTUMED) Batman Bölge Başkanlığı tarafından yapılan 1’nci olağan kongresinin ardından mevcut başkan Mehmet Demirhan oybirliğiyle tekrar başkan seçildi.

DTUMED, OLAĞAN KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ
Bu içerik 209 kez okundu.

Tek listeyle girilen kongre, yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla dernek binasında gerçekleştirildi. Kendisinin tekrar başkanlığa seçilmesine katkı sunan herkese teşekkür eden Başkan Demirhan, Bölgede AMATEM kurulması yönündeki talebini de yineledi.  Bağımlı tedavileri konusundaki çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini hatırlatan Başkan Demirhan, “Daha önce defalarca dile getirdiğimiz üzere acilen bir AMATEM kurulmasını istiyoruz. AMATEM bizim için gerekli ve hatta şart olmuş durumda. Bölgede uyuşturucu kullanım oranı yüzde 60’lara dayanmış, yaş sınırı da 15’ e düştü. O yüzden biz bir yer istiyoruz. Bunun için de gereken bilgi, proje ve desteği vereceğiz. Gönüllü olarak çalışmalarımız devam edecek. Tedavi olan ve iyileşen bağımlılara iş imkanı sağlanmasını ve topluma yararlı hale getirilmesini amaçlıyoruz. Biz TUMED olarak hiç bir kurumdan ne maddi ne de manevi destek alamıyoruz. Bu bizim açık bir yaramız. Önlem alınmadığı takdirde daha büyük acılara ve yıkımlara sebebiyet verecek. Yetkililerden acilen Batman veya çevre İllerde uygun olan bir yerde AMATEM kurulmasını rica ediyoruz” diye konuştu. Yapılan kongre neticesinde Başkanlığa Mehmet Demirhan getirilirken, yönetim kurulu ise, başkan yardımcısı Emine Arı, Mehmet Dağ ( sayman), yönetim kurulu asil üye Gürgin Kalkan ve il sekreteri Zübeyde Turan olarak şekillendi.

Etiketler: DTUMED Batman Dünya Toplumsal Uyuşturucu ile Mücadele ve Eğitim Bölgede AMATEM
Sende Yorumla...

2021 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.