ÜNİVERSİTE-İŞKUR İŞBİRLİĞİ İMZASI ATILDI
Yukarı

ÜNİVERSİTE-İŞKUR İŞBİRLİĞİ İMZASI ATILDI

Batman Üniversitesi ile Batman İŞKUR İl Müdürlüğü arasında ‘İŞKUR Kampüs’ kurulması, etkinlik, analiz ve mesleki eğitim konularında işbirliği protokolü imzalandı.

ÜNİVERSİTE-İŞKUR İŞBİRLİĞİ İMZASI ATILDI
Bu içerik 226 kez okundu.

Üniversite kampüsü içerisinde kurulacak olan ‘İŞKUR Kampüs Ofisi’nde görevli iş ve meslek danışmanları tarafından öğrencilere işgücü piyasası, kurum faaliyetleri, iş arama becerileri, işverenle görüşme/mülakat teknikleri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda bilgilendirme faaliyetlerinde bulunulacak.

Ayrıca Üniversite-İŞKUR işbirliği ile mezun, öğrenci ve vatandaşlara yönelik mesleki eğitim kursları, konferans, seminer ve kariyer günleri düzenlenmesi, İŞKUR faaliyetlerinin akademik analizlerinin yapılmasını kapsayacak geniş çaplı işbirliği protokolü imzalandı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Rektör Prof. Dr. İdris Demir, “İŞKUR İl Müdürlüğü ile imzaladığımız bu iş birliği protokolü ile ilk kez iş hayatına atılmayı düşünen öğrencilerimize kolaylık sağlayacak. Yol gösterecek uzman danışmanların görev alacağı ‘İŞKUR Kampüs’ kurulması ayrıca eğitim, analiz ve etkinlik çalışmalarında işbirliği yapılacak olması hem gençlerimize hem şehrimizde faaliyet gösteren işverenlere olumlu katkılar sunacağını düşünüyorum. Böyle bir ofisin üniversitemiz içerisinde açılmış olması, öğrencilerimizin mezuniyet sonrası kendilerini bekleyen fırsatlar hakkında bilgilendirmeler yapılmasına olanak sağlayacaktır.” dedi.

İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz, “Bu protokol ile gerek aktif öğrencilere gerekse mezun öğrencilere kişisel gelişimin yanı sıra mesleki gelişim olanağı da sunacaktır. İŞKUR Kampüs Ofisimizde görevli uzmanlar başvuranlara işgücü piyasası, kurum faaliyetleri, iş arama becerileri, işverenle mülakat/görüşme teknikleri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda bilgilendirme faaliyetlerinde bulunarak iş arama sürecinde yaşanması muhtemel sıkıntıların önüne geçmiş olacağız. Ayrıca Üniversitemiz ile Mesleki Eğitim Kursları ve İŞBAŞI Eğitim Programları ile kalifiye eleman yetiştirme hizmetleri de vermeye başlayacağız.” diye konuştu.

 

Etiketler: Batman Üniversitesi Batman İŞKUR ÜNİVERSİTE-İŞKUR İŞBİRLİĞİ İMZASI ATILDI İŞBİRLİĞİ İMZASI ATILDI
Sende Yorumla...

2021 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.