AYLARDIR SÜREN ALTYAPI ÇALIŞMALARI HALKI CANINDAN BEZDİRDİ
Yukarı

AYLARDIR SÜREN ALTYAPI ÇALIŞMALARI HALKI CANINDAN BEZDİRDİ

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, Batman merkez mahallelerde altyapı çalışmalarından dolayı kazılan çukurların bir an evvel kapatılıp yolların asfaltlanması gerektiğini belirtti.

AYLARDIR SÜREN ALTYAPI ÇALIŞMALARI HALKI CANINDAN BEZDİRDİ
Bu içerik 319 kez okundu.

Merkez İlçe Başkanı Durmaz ve beraberindeki heyet, merkez Hürriyet Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldikten sonra kentin büyük caddelerinden biri olan Dostlar Caddesi üzerinde bulunan esnafı ziyaret etti.

Ziyarette HÜDA PAR heyetine yaşadıkları sorun ve sıkıntıları anlatan vatandaşlar ve Dostlar Caddesi esnafı, belediyenin mahallelerde başlattığı altyapı çalışmaları sırasında sokak ve caddelerde kazılan çukurların bir an önce kapatılması ve yolların asfaltlanması gerektiğine dikkat çekti.

Bozuk olan yolları her gün kullanmak zorunda kaldıklarını dile getiren vatandaşlar ve esnaflar, aylardır kazılan çukurların kapatılmamasına tepki gösterdi.

Başkan Durmaz, mahalledeki altyapı çalışmalarının halkı ve esnafı canından bezdirdiğini belirtti.

“HEM ESNAF HEM DE MAHALLELİ AYLARDIR TOZ TOPRAK İÇİNDEDİR”

Sadece seçim dönemlerinde değil daima sahada bulunduklarını dile getiren Durmaz, “Memleketimizin büyük caddelerinden biri olan Dostlar Caddesi esnafını ziyaret ettik. Tabi aynı zamanda mahallelilerle de bir araya geldik. Halkımızın ve esnafımızın sorun, sıkıntı ve taleplerini dinledik. Esnaf ekonomik sıkıntıdan çok cadde ve sokaklarda kazılan çukurların aylardır kapatılmamasından söz etti. Hem esnaf hem de mahalleli aylardır toz toprak içindedir. Her gün bozuk yolları kullanmak zorunda kalıyorlar. Aileler tozdan dolayı balkonlara çıkamıyor, elbiselerini asamıyor, temizliklerini yapamıyorlar. Bu sorun mahallede ciddi bir mağduriyet oluşturmuş.” dedi.

“KAZILAN ÇUKURLARIN ORTAYA ÇIKARDIĞI MANZARA BATMAN’A YAKIŞMIYOR”

Çalışmaların ivedi bir şekilde bitirilmesi gerektiğine dikkat çeken Durmaz, “İlgili kurumlar çalışmalarını biran evvel bitirmelidirler. Önümüz kış, bugün yarın yağışlar başlayacak. Yağışlar başladığında sokakların hali daha da kötü olacak. Bunun için ivedi bir şekilde kazılan çukurların kapatılmasını ve yolların asfaltlanmasını istiyoruz. Bu görüntüler, sokaklarda kazılan çukurların ortaya çıkardığı manzara Batman’a yakışmıyor. Bu konuda sorunlar çözüme kavuşuncaya kadar halkımızın yanında bulunmaya, talepleri konusunda onların sözcüsü olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler: HÜDA PAR Batman M. Şerif Durmaz altyapı çalışmaları kazılan çukurlar HALKI CANINDAN BEZDİRDİ batman Belediye yol çalışması vatandaşlar
Sende Yorumla...

2021 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.